Nabídka – Mezinárodní parlamentní stipendium v německém Spolkovém sněmu (IPS)

Spolkový sněm, německý parlament, zve studenty z Česka a dalších zemí na pět měsíců do Berlína. Nabídka se obrací na mladé lidi se zájmem o politiku. Ti se během praxe u jednoho z poslanců mají možnost seznámit s německým parlamentním systémem, poznat procesy politického rozhodování, získat praktické zkušenosti s prací v parlamentu a navázat kontakty s lidmi z celého světa.

Stipendijní pobyt organizuje německý Spolkový sněm společně se Svobodnou univerzitou Berlín, Humboldtovou univerzitou Berlín a Technickou univerzitou Berlín. Úspěšní uchazeči obdrží pětiměsíční stipendium, k tomu je jim plně hrazeno ubytování, náklady na zdravotní pojištění a cestovné.

Předpokladem pro udělení stipendia je mj.:

- české státní občanství

- ukončené vysokoškolské studium (min. Bc.)

- dobré znalosti německého jazyka (min. B2 dle SERR)

- znalosti německé politiky, společnosti a dějin

- věk méně než 30 let na začátku stipendijního pobytu

Uzávěrka přihlášek je 31.07.2024

Informace o přihlašování naleznete ZDE. Informace o stipendiu naleznete také na sociálních sítích a na webu německého velvyslanectví v Praze.

V případě jakýchkoli dotazů se obracejte na: presse@prag.diplo.de.