Studovna a knihovna KFHS a KPOL

pdf Řád studovny

E-studovny

Kontakty

Studovna

Místnost: B001
Tel: +420 475 286 472

Vedoucí studovny

Mgr. Jana Šípošová
Tel.: +420 475 286 525
E-mail: jana.mackova@ujep.cz

Otevírací doba

Semestr
PO - ČT 8:00 - 19:00
PÁ 8:00 - 14:00 (8:00-19:00 při výuce KS)

Zkouškové období
PO - ČT 8:30 - 16:30
PÁ 8:30 - 14:00

Obecné informace

Hlavním cílem studovny je poskytovat studentům a akademickým pracovníkům (nejen) katedry podporu při jejich studiu, resp. vědecké a pedagogické práci. K naplnění tohoto cíle slouží především knižní fond (On-line katalog PF) obsahující téměř pět tisíc svazků z oblastí filosofie, politologie, ekonomie, religionistiky, sociologie, moderních dějin, estetiky, umění, didaktiky společenských věd, pedagogiky a práva. Zájemci mohou vybírat i z padesáti titulů odebíraných českých a zahraničních xls odborných časopisů. Knihy i časopisy lze studovat především prezenčním způsobem. Služba také ráda podá informace o zajímavých internetových odkazech, o práci s on-line databázemi a slovníky.
Studentům i vyučujícím je k dispozici přístup k pěti počítačům (se základním programovým vybavením a internetem) a multifunkční tiskárně (Tisk přes ISIC).  

Provoz studovny se řídí dle platného Knižního a Provozního řádu.

Studovna se také angažuje v dění univerzitním (pořádání filmových projekcí a odborných přednášek) i mimo univerzitním (podpora a spolupráce s ústeckou pobočkou filmového festivalu o lidských právech Jeden svět).

Nabízíme

  • xls nové tituly
  • více než 4.500 knih z oboru filosofie, sociologie, ekonomie, práva, estetiky, religionistiky a politologie, každý měsíc další nové tituly
  • xls společenskovědní časopisy
  • internet
  • kopírování studijních materiálů, tisk a scan dokumentů
  • klidné studijní prostředí