Program celé akce se skládal ze dvou částí. První část Univerzitního festivalu (Festival vědy a umění) se konala od 10:00 do 14:00 a zahrnovala v sobě vědecko-popularizační obsah, který měl přiblížit vědecké či umělecké aktivity jednotlivých fakult široké veřejnosti. Program jednotlivých fakultních stánků byl velice pestrý.
Filozofická fakulta ve svém stánku představila činnost Centra pro dokumentaci a digitalizaci kulturního dědictví, kde si účastníci mohli vyzkoušet 3D laser, termokameru nebo si zkusili navrhnout omítku budov. Příznivci historického šermu si prohlédli zbraně a zbroj středověku. Vedle středověké zbroje si účastníci osahali nástroje a předměty z doby kamenné až doby železné. V neposlední řadě se pak veřejnost mohla poučit, kdy a jak nabídnout pomoc obětem v situacích, kdy je třeba zapojit smysl pro morálku a spravedlnost, od studentů z katedry politologie.
Druhá část dne pak byla v režii samotných studentů, kteří si připravili Studentský majáles a pojali ho s velkou hudební parádou. Na jevišti před Centrem přírodovědných a technických oborů vystoupila řada známých interpretů a kapel (The Erelay, Sofian Medjmedj či dokonce ATMO music), moderátorem byl J. K. Sanchez. Celý festival pak zakončila after party v restauraci Tyršovka.
Univerzitní festival vědy a umění přitáhl zájemce od žáků základních škol, středoškolských a vysokoškolských studentů až po absolventy. Vzdělávat se, poznávat a bavit se tak přišli zájemci z široké ústecké veřejnosti.