Letos kromě odborného asistenta Katedry politologie a filosofie Vítka Pokorného přijal pozvání také pan profesor Jiří Bartůněk a frontman Houpacích koňů Jiří Imlauf.
Program zahájil svým workshopem na téma maska Vítek Pokorný. Díky jeho neotřelým technikám (vyhnání studentů do tmy a zimy pro jakýsi předmět reprezentující jejich momentální rozpoložení, kreslení masky na motiv citátu o masce a popisu nakreslené masky vysvětlující obsah citátu o masce) se studenti v prvních hodinách akce nenuceně seznámili a vytvořili jedinečnou atmosféru, která provázela celý program až do nedělního oběda.
Po přednáškách a vydatném obědě pokračoval sobotní program prohlídkou štoly po těžbě mědi a stříbra v Hoře Svaté Kateřiny a výletem do Seiffenu, skanzenu dřevěné hračkářské výroby v Německu, nedaleko hranic. Výletem znavené účastníky víkendu ale obdařil svou přítomností, charismatem a hudbou Houpací kůň Jiří Imlauf a sobotní večer se tak svou atmosférou proměnil na něco mezi nostalgií letního tábora (dívky, podmanivá osobnost vedoucího oddílu, který tak pěkně hraje na kytaru, společný zpěv těch nejnesmrtelnějších hitů) a koncertem, na němž samojediný frontman kapely zpívá písně z nejnovějšího, právě vznikajícího alba. Naprostá nádhera.
Jenže ani přednáška dalšího barda ústeckého uměleckého okruhu Jiřího Bartůňka si v ničem s emocemi nabitém hudebníkovo vstupu nezadala. Pan profesor ovlivnil celou generaci (možná už dvě či dokonce tři) lidí, kteří jsou, byli či budou členy okruhu tvůrců ústecké umělecké scény. A stejně jako kdysi je, tak i nyní a zde donutil účastníky akce, aby se po svém vyrovnali s jeho myšlením a tvorbou.
Závěr setkání patřil diskusi na „načatá témata“ a společnému workshopu, na němž studenti vymysleli podobu Filmového festivalu na Filozofické fakultě (FF na FF), na který se můžete těšit od 17. – 21. prosince. Příští, pátý, tudíž polo-jubilejní ročník podzimního krušnohorského víkendu pedagogů, studentů a umělců snad přinese ještě více hudby, umění i teorie a propojí ještě více oborů, myšlenek a lidí.