Portugalská Braga hostila 14. ročník Braga Meetings on Ethics and Political Philosophy

Setkání je každoroční akcí, kterou pořádá Centre for Ethics, Politics and Society (CEPS)  na univerzitě v Minho (Braga).

Letošní ročník proběhl 26. - 28. června. Pořadatelé rozdělili bohatý program do 24 panelů, které pokrývaly široké spektrum eticko-politických témat od demokracie, populismu či lidských práv přes  otázky migrační etiky či Evropské unie po filosofické aspekty potravinové politiky, problematiku udržitelnosti, zranitelnosti či paternalismu. V panelu „Demagoguery, Democracy, and the Politics of the People: Insights from the History of Ideas“ zastupovala UJEP dr. Veronika Konrádová z KFHS.

Součástí konference dále byla čtyři plenární zasedání, na nichž vystoupila Mihaela Mihai (University of Edinburgh) s přednáškou „The Chronopolitics of Ecological Grief“, Erik Angner (Stockholm University) s tématem „Why behavioral science needs philosophy – and vice versa“, John Meadowcroft (King's College London) s tématem „Emergence as a moral theory: reappraising Robert Nozick’s foundational liberalism after 50 years“ a Roger Crisp (University of Oxford) s přednáškou „Reductionism and What Matters in Survival“.

Konference rovněž hostila zvláštní zasedání na počest Roberta Nozicka u příležitosti 50. výročí vydání knihy "Anarchy, state, and Utopia" (1974). Konference byla zakončena diskusí u kulatého stolu s názvem " Philosophy in the Age of AI and other Emerging Technologies".

Program konference a abstrakty příspěvků jsou přístupné na webu 14th Braga Meetings.