Collegium Bohemicum vydalo průvodce výstavou Naši Němci

Naši Němci je nápaditá stálá expozice k dějinám německy mluvících obyvatel českých zemí, která obsahuje řadu multimediálních prvků, od filmových projekcí a animací až po interaktivní digitální mapy. Expozici instalovanou v Muzeu města Ústí nad Labem vytvořila ve spolupráci s ním obecně prospěšná společnost Collegium Bohemicum.

Rozsáhlá výstava mapuje dějiny „našich Němců“ v širokém záběru od raného středověku až po 20. století, a tak nepřekvapí, že zabírá dvě patra, 22 místností a čítá 500 exponátů. Aby se v ní návštěvníci neztratili, vydala společnost Collegium Bohemicum aktuálně průvodce expozicí. Kromě komentáře k jednotlivým místnostem a doprovodných fotografií obsahuje také návodnou grafiku k výstavním prostorám a QR kódy s odkazy na přidružené informace k tématu.

Výstavě Naši Němci je také věnované monotematické číslo Příspěvků k ústecké vlastivědě.

Průvodce Naši Němci. Stálá výstava k dějinám německy mluvících obyvatel českých zemí a Příspěvky k ústecké vlastivědě – Svazek věnovaný expozici Naši Němci – Unsere Deutschen lze zakoupit v prodejně a kavárně Muzea města Ústí nad Labem. Cena průvodce je 40,- Kč, Příspěvků k ústecké vlastivědě 60,- Kč.