9. kongres České politologické společnosti tentokrát na FF UJEP

V týdnu od 12. do 13. září 2024 proběhl na Filozofické fakultě UJEP, pod záštitou katedry politologie, 9. kongres České politologické společnosti.

Kongresu se zúčastnili politologové a politoložky ze všech politologických pracovišť v České republice. Jako hlavní řečník konference vystoupila Univ.-Prof. Mag. Dr. Anna Pospech Durnova, Ph.D. z University of Vienna, která vyslovila přednášku na téma „Každodenní život v demokracii: mezi emocemi a institucionálními procesy“.

Na kongresu byly rovněž předány ceny za celoživotní přínos české politologii a cena za vynikající doktorskou práci v oblasti politologie. Ceny za celoživotní přínos české politologii obdrželi prof. Vladimíra Dvořáková a prof. Miroslav Novák. Oba ocenění se významně podíleli na založení polistopadové politologie, formovali generaci nastupujících politologů. Ocenění za vynikající doktorskou práci v oblasti politologie pak obdržel Jonáš Syrovátka za svou dizertační práci „The ideological kaleidoscope of Russian elite in the time of late Putinism.“