Kurzy pro středoškoláky

Nabídka kurzů pro středoškolské studenty pořádaných
Katedrou historie Filozofické fakulty Univerzity J. E. Purkyně

Přihláška na kurz ke stažení

kompletně vyplněné přihlášky na vybraný kurz posílejte na:
Mgr. Jakub Pátek, tajemník katedry historie
České mládeže 8, 400 96 Ústí nad Labem
patek@ff.ujep.cz
tel.: 475 283 287 fax: 475 283 274

Fotografie z kurzů

Kurzy + přihláška ke stažení

1) Kurz pro maturanty z dějepisu a zájemce o studium historických oborů na vysokých školách

Cílem kurzu je připravit středoškolské studenty na přijímací zkoušky na vysokoškolské historické obory. Kurz poskytne informace jak pracovat s historickou literaturou, jak pracovat s odbornými historickými časopisy, jak používat internet pro historické obory, jaké instituce se věnují historickému bádání, kde a jak je možné studovat historické obory a jaké je na tyto obory přijímací řízení. Součástí kurzu bude i praktické seznámení se s testy a zkužební vyplnění ukázkových testů.

Termíny kurzů:

pátek 16. února 2007

Časový rozvrh:

9.00 - 9.30 - prezentace účastníků

9.30 - 12.00 - dopolední blok

(organizace historického výzkumu v ČR, centrální a regionální pracoviště, důležité informační zdroje - literatura a časopisy s ohledem na přípravu k přijímacím zkouškám, prezentace zajímavých internetových adres)

12.00 - 12.30 - přestávka

12.30 - 14.30 - odpolední blok

(organizace a průběh přijímacích zkoušek, příprava na testy, zkušební typy otázek, ukázkový test)

Kurzovní poplatek: 200,- Kč (poplatek hrazen na místě při prezentaci)

2) Průvodcovský kurz pro středoškolské studenty se zájmem o historii a provádění na památkových objektech

Cílem kurzu je připravit posluchače na případnou práci či brigádu v oblasti cestovního ruchu - průvodcovské služby na památkových objektech. Zároveň jde o prohloubení schopnosti orientace posluchačů v oblasti kulturu, památek a umění.

Na závěr kurzu je připraven krátký test, po jehož; úspěšném absolvování získávají posluchači certifikát, jenž může být doložením určité průpravy pro práci v oblasti cestovního ruchu.

Tento kurz je pořádán ve spolupráci s Národním památkovým ústavem - územním odborným pracovištěm v Ústí nad Labem.

Termíny kurzu:

pátek a sobota 16. - 17. března 2007

Časový rozvrh:

1. den (pátek)

8.30 - 9.15 - prezentace účastníků

9.30 - 12.00 - dopolední blok

(základní seznámení s odbornou literaturou a periodky, přednáška na téma slohová období - románské umění - rokoko)

12.00 - 12.30 - přestávka

12.30 - 13.30 - odpolední blok

(slohová období - klasicismus - 19. stol)

13.30 - 13.45 - přestávka

13.45 - 15.15 - II. odpolední blok

(předná�ka na téma fungování Národního památkového ústavu, správa

památkových objektů, památky UNESCO atd.)

15.15 - ukončení 1. dne

2. den (sobota)

9.00 - 10.00 písemný test

10.00 -exkurze s jednoduchým parktickým cvičením

(bude aktuálně upřesněno vždy během 1.dne kurzu)

ukončení kurzu v odpoledních hodinách dle časové náročnosti

(nejpozději ovšem do 16.00)

Kurzovní poplatek: 500,- Kč (poplatek hrazen na místě při prezentaci)

Důležité upozornění!

Všichni účastníci kurzů musí při prezentaci odevzdat školou písemně potvrzené uvolnění z výuky na páteční část kurzů.

Účastníci mladší 18 let zároveň musí odevzdat písemný souhlas zákonných zástupců s jejich účastí na vybraném kurzu.

Bez těchto náležitostí nebude možné účastníka při prezentaci do kurzu zapsat.

Prosíme jen závazné přihlášky!