kvě, so

Vážení studující,

KH Dr. Hrabcové ve čtvrtek  19. 5. z důvodu nahrazení výuky neproběhnou. S vyučující si lze domluvit náhradní termín.

Děkujeme za pochopení.

Vážení studující,

doc. Bergerová nebude z důvodu služebních cest do 27. 5.  přítomna na KGER.

Děkujeme za pochopení.

Vážení studující,

informace k SZZ KGER v termínu květen a červen 2022:

Termín Bc.SZZ :

1.6.  2022 (termín pro zájemce o květen)

13. 6. 2022 (termín pro zájemce o červen)

Termín Mgr.:

Esej – 3.6.  2022

Ústní zkouška -  16.6. a 17. 6. 2022

Podrobný harmonogram zde

V případě potřeby mě neváhejte kontaktovat na pavlina.mackova@ujep.cz.

Liebe Studierende,

aufgrund eines Stundentausches am Mittwoch (18.05.) und einer Dienstreise am Freitag (20.05.) finden meine regulären Sprechstunden diese Woche nicht statt. Melden Sie sich bei Bedarf gerne per Mail bei mir, um einen alternativen Termin zu vereinbaren.

Danke für Ihr Verständnis.

Manuel Kloibhofer

Vážení studující,

sekretariát bude 16. 5. - 20. 5. 2022 uzavřen. Budu k dispozici na e-mailu, přesměrovaný bude i telefon.

Děkuji za pochopení.

In Bayern werden mehrere Plätze für sog. Fremdsprachenassistenten angeboten. Es handelt sich um die Unterstützung des Tschechischunterrichts an bayerischen Schulen durch tschechische Studierende. Natürlich lernen auch die Studierenden dabei Land, Leute und Sprache kennen. Man kann entweder 5 oder 12 Monate dabei sein und bekommt dafür 850 EUR + versch. Versicherungen. Die Schulen helfen bei der Suche einer Unterkunft etc. Ich denke man kann auch gut eine BA-/MA-Arbeit nebenher schreiben und das ganze als Auslandspraktikum anerkennen lassen (12 St./Woche + Vorbereitung).

Nähere Informationen finden SIe  _HIER_

Vážení studující, v době 11.-15.5. a 18.-29.5. je doc. Cornejo z důvodu zahrničních služebních cest nepřítomna. V naléhavých případech se lze na ni obrátit přes email (renata.cornejo@yahoo.de). Jinak prosim využijte jejich KH v pondělí 16.5. 10-12h a 17.5. 11-13h. Děkujeme za pochopení.

Vážení studující,

obhajoby BP a DP se budou konat 1. 6. 2022 (literární a kulturně historické práce) a 2. 6. 2022 (lingvistické a didaktické práce).

Bližší rozpis naleznete _ZDE_.

Dostavte se prosím o 30 min. dříve pro případ, že by se osoba před Vámi nedostavila (netýká se samozřejmě prvních v pořadí).

Zveřejňujeme nabídku pracovního místa s využitím NJ – jedná se o pozici, kde se německý jazyk využívá denně.

Možnost práce na základě vlastních preferencí:
• Plný úvazek pro absolventy univerzity
• Zkrácený úvazek, při kterém lze stále studovat (od 4-6 hodin denně)
• Práce z domova (pracovat lze z jakéhokoliv kouta ČR)

Více informací na přiloženém letáčku _ZDE_

Krátce před Velikonocemi jsme spustili nový pilotní program “Jazyk sousedů v originále, a to ve spolupráci s Bavorskou státní kanceláří, Bavorským ministerstvem pro vyučování a kultus a českým Ministerstvem školství. Jedná se o stipendijní program pro studenty z Bavorska a z České republiky, kteří budou, coby rodilí mluvčí, několik měsíců pomáhat na školách v sousední zemi s výukou němčiny, resp. češtiny. My, Fond budoucnosti, přebíráme financování a výběr stipendistů z Bavorska, kteří budou působit na českých školách, a Bavorské ministerstvo pro vyučování a kultus naopak poskytne stipendia českým studentům, aby oživili výuku češtiny na bavorských školách.

Zájemci se mohou hlásit od teď až do 31. května. Výzvu, stejně jako všechny ostatní důležité informace, najdete na našem webu (pro zájemce z Bavorska) a na webu Bavorského ministerstva pro vyučování a kultus (pro zájemce z Česka).

Die internationale GUSEGG Sommerschule findet im Süden Österreichs vom 3. bis 16. Juli 2022 statt und bietet eine Plattform für motivierte Studierende aller wissenschaftlichen Disziplinen. Aus dem Abstract: "Die Grazer Internationale Sommerschule Seggau richtet sich an international orientierte, hoch motivierte Studierende aller Fachrichtungen, die ihr Verständnis für das aktuelle europäische und internationale Geschehen vertiefen wollen, indem sie globale Entwicklungen und Herausforderungen im Kontext von Transformationsprozessen und demographischem Wandel unter Berücksichtigung von Aspekten individueller, sozialer, politischer, religiöser, kultureller, literarischer, regionaler, wirtschaftlicher, kohortenbezogener und nationaler Identitäten untersuchen und diskutieren." Weitere Informationen finden Sie auf der offiziellen Webseite:https://international.uni-graz.at/de/summerschools/graz-international-summer-school-seggau/