bře,

Vážení studující,

ve dnech 20. - 25. 3. 2019 bude Mgr. Jehličková nepřítomna na KGER z důvodu zahraniční služební cesty.

Děkujeme za pochopení.

Milé studentky, milí studenti,

chcete strávit část léta zdokonalováním své němčiny, potkat přitom nové lidi a podívat se do Rakouska i do jižních Čech? Pak pro vás máme nabídku. Zúčastněte se od neděle 7.  do soboty 27. července 2019 letní školy němčiny pořádané katedrou germanistiky PF JU České Budějovice ve spolupráci s Univerzitou ve Vídni.

Sommerkolleg České Budějovice 2019

Program a informace k vytištění též zde

Milé studentky, milí studenti,

stále máte možnost se přihlašovat na studijní pobyty i praktické stáže ERASMUS+. Bylo vyhlášeno druhé kolo výběrového řízení. Bližší informace naleznete zde.

Wie analysiere ich dieses Gedicht? Wie kann ich diesen Text interpretieren?

Welches Thema soll ich für meine Arbeit wählen? Was soll ich lesen?

Wenn Sie Fragen zum Thema

LITERATUR haben, kommen

Sie zum

CLUB DER TOTEN und

LEBENDEN

DICHTERINNEN und DICHTER

20 Minuten Literatur(wissenschafts)beratung für alle

Wer: Dr. Karin S. Wozonig

Wo: Raum B 107

Wann: Dienstag um 14.45 (Beginn pünktlich) an folgenden Tagen:

19. März, 26. März, 2. April, 9. April, 16. April, 7. Mai Einmalige oder regelmäßige Teilnahme möglich.

PLAKÁT _ZDE_

Vážení a milí studující,

i v letním semestru je nabízena možnost cílené podpory ve vybraných předmětech. Bližší informace naleznete ZDE.

V sobotu 23. března 2019 se uskuteční odborná exkurze na Knižní veletrh v Lipsku (www.leipziger-buchmesse.de). Sraz účastníků je buď v 8:00 u budovy FF UJEP v ulici České mládeže nebo v 8:20 na autobusové zastávce na nábřeží za ústeckým hlavním nádražím u tzv. Myší díry (odkaz na mapu: https://mapy.cz/s/2pt4R). Návrat téhož dne kolem 20:00. Díky podpoře Ústeckého kraje je jízdné autobusem zdarma a uhrazena bude i část vstupného. Příspěvek na zbytek vstupného ve výši 200 Kč plaťte prosím do 15. března v sekretariátu KGER (běžná cena sobotního vstupného je cca 20 €). Případný přeplatek bude vrácen po návratu. Přednostní účast má akademická veřejnost FF UJEP (příp. UJEP) a učitelé německého jazyka (CEPRONIV). Bližší informace: Mgr. Jan Kvapil, Ph.D. (jankvapil@post.cz)

Vážení studující,

zveme vás na představení Prsten od Christiana Lehnerta, premiéra 8.3., repríza 31.3. Překlad našich studentů!

Bližší info:

Studenti a vyučující KGER mají vstup zdarma! Pro rezervaci vstupenek je možné kontaktovat Dr. Veroniku Jičínskou, nebo přímo ČS zde:

Rezervační telefon ve všední dny od 14.30 do 20.00:

Rezervační email: rezervace[zavináč]cinoherak.cz

Vážení studenti,

rádi bychom vás rádi informovali, že Komenského škola ve Vídni hledá praktikantku/praktikanta s pedagogickým vzděláním německého jazyka a dalšího oboru na dobu od září 2019 do června 2020. Požadovaná znalost českého jazyka na úrovni C1 a německého jazyka na úrovni B2.

Bližší informace přikládáme _ZDE_ a najdete je též na naší webové stránce: https://www.dzs.cz/cz/akademicka-informacni-agentura/pro-ucitele-nj/.

Vážení studující,

_ZDE_ naleznete seznam povinně volitelných kurzů. Pokud je problém se zápisem PVK, zkuste prosím zápis ne dle kroužku, ale manuálně zadáním daného kódu.

a _ZDE_ naleznete informace ke spojené výuce prezenčního a kombinovaného studia.

Vzhledem k nízkému počtu studujících v některých ročnících dochází ke spojení výuky prezenčního studia se studiem kombinovaným. Výše najdete aktualizovaný přehled předmětů, které se i pro PS vyučují dle rozvrhu KS. Ve STAGu se bohužel ukazuje jen první datum společné výuky, závazné jsou ale všechny termíny KS pro daný předmět. V příloze jak přehled spojených disciplín, tak i rozvrhy KS pro LS 2018/2019.

Důležité:

_ZDE_ naleznete rozvrhy kombinovaného studia na LS 2018/2019.

V případě nejasností mě neváhejte kontaktovat.

Jarmila Jehličková, tajemnice KGER

V letnim semestru 2018-19 můžete využít konzultačních hodin doc. Cornejo o těchto pondělcích (určeno zejména, ale nejen pro KS):

11.2.  10:30-11:30, 18.2.  13-14 hod., 25.2.  9-10 hod., 4.3. 12-13 hod., 11.3. 13-14 hod., 18.3. 11:30-12:30, 25.3. 13-14 hod., 8.4.  14-15 hod., 29.4. 10:30-11:30