Sidebar

22
bře, čt
40 Aktuality

Náš hlas je (a to nejen pro budoucí učitele) důležitým nástrojem, o který je třeba náležitě pečovat. Přihlašte se na unikátní celodenní workshop, jenž je organizován ve spolupráci s Goethe-Institutem. Workshop se uskuteční v pondělí 26. března od 9:00 do 16:00 v místnosti A 306. Případní zájemci, hlaste se kvůli přihlášení do STAGu bez poplatku přímo mně (jankvapil@post.cz). Bližší informace k obsahu a organizaci workshopu ZDE.

 
Pokud vás baví němčina a rádi poznáváte nové lidi, můžete se zúčastnit již druhého česko-německého posezení "Stammtisch" v tomto semestru. 
 
Bližší informace naleznete ZDE.

Ve středu 4. dubna od 15:00 v místnosti A 306 se koná přednáška dr. Ondřeje Cikána (Vídeň) Přeložená zvukomalebnost - Mácha, Rilke, Krchovský, která je spolufinancována z projektu Překročit hranice / Česko-německý fond budoucnosti".

Anotace: Formy poezie jsou významotvorné. Jejich věrný překlad má potenciál obohatit i poezii cílového jazyka. Ondřej Cikán prezentuje ukázky ze svých překladů a předkládá k diskusi nová řešení převodu rytmů, rýmů a jiných poetických prvků.

Přednáška (spolufinancovaná z projektu Překročit hranice / Česko-německý fond budoucnosti) se koná v rámci celofakultního PVK, je možné i ovšem navštívit i v rámci PVK Germanistické kulturní akce.

Vážení studující,
 
ještě jsou volná místa v PVK 0957 "Dramata Vídeňské moderny" Dr. Alexandry Millnerové (Univerzita Vídeň) ve dnech: 17.4. (9:30 - 11 h v A 117, 12:30 - 14 h v B 203) a
18.4. (8:30 - 10 h a 10:15 - 11:45; v B 217).
Zájemci se mohou hlásit na adrese: jhrdlickova@yahoo.de. Reader k seminářům naleznete _ZDE_

Vážení studující, 
 
stále máte možnost přihlásit se na seminář PREZENTAČNÍ DOVEDNOSTI (KGER/0961). Seminář je zaměřen jak na teoretické základy v oblasti prezentačních dovedností, tak na jejich praktické využití. 
 
V případě dotazů kontaktujte Mgr. Frydrychovou (andreafrydrychova@seznam.cz; andrea.frydrychova@ujep.cz). 

Vážení studující, 
 
i v letním semestru 2017/2018 vám nabízíme možnost podpory a doučování v rámci programu "Peer-Support". Doučování probíhá po předchozí domluvě s tutorkou a je pro studenty KGER zdarma. Bližší info naleznete ZDE
 

Vážení studující,

_ZDE_ naleznete aktuální tabulky pro výuku v kombinovaném studiu na LS 2017-2018. 

Vážení studující,

rádi bychom Vás upozornili na aktuální stipendijní a grantové programy Česko-bavorské vysokoškolské agentury.

Na webové stránce www.btha.cz najdete v rubrikách "Stipendia" a "Granty" mj. následující programy, do kterých se mohou v roce 2018 zapojit i zájemci z ČR:

- stipendia na kurzy němčiny a letní školy v Bavorsku pro studenty, pedagogy a vědce z ČR (termín žádostí: 20.4.2018),

- program podpory česko-bavorských akademických projektů (konference, workshopy, letní a zimní školy, exkurze, příprava projektů - žadatelem musí být bavorská VŠ),
- program podpory studijních, přednáškových a vědeckých pobytů v České republice a v Bavorsku (žadatelem musí být bavorská VŠ).
 
 

 
 

Vážení studující,

konzultační hodiny katedry germanistiky nyní naleznete buď přímo na stránkách FF po pravé straně - "Adresář a konzultace", nebo na stránkách KGER v záložce "Personální složení".

Děkujeme za pochopení. 

Zapiš se, kdo můžeš: 
 
PVK Literární překladatelský seminář v LS 2018
 
(Prozatím) poslední šance na překládání současných německých her! 
 
V semináři „překračujeme hranice“ nejen česko-německé, ale i mezioborové: u nás hru přeložíme, následně ji předvedou formou scénického čtení posluchači DAMU a JAMU. 
Zkušenost k nezaplacení: realizace německého dramatu v českém prostředí, tvůrčí dílny společně s týmem Činoherního studia. 
 
Studenti semináře se tak účastní tohoto projektu: 

Pokud se přihlásí méně než 5 studentů, nebude seminář moci být otevřen a my budeme muset zrušit spolupráci s Činoherním klubem, což by byla škoda! 

Podařilo se nám přeložit už šest (!) her současných autorů, všechny byly s velkým úspěchem uvedeny (ve formě scénického čtení) v Činoheráku i jinde. Texty jsou vtipné nebo aspoň dost neobvyklé... Za absolvování semináře dostanete 4 kredity, je určen pro bakalářskou i magisterskou úroveň. Mohou ho navštěvovat i ti, kdo v uplynulých semestrech již stejný kurz absolvovali - texty jsou totiž pokaždé jiné a my vítáme zkušenější překladatele. Seminář se bude konat v blocích - kolik jich bude a v jakých časech bychom se domluvili na první hodině podle vašich možností. Bloková výuka nám také umožní lepší spolupráci s týmem Činoheráku. Kromě nich přijede koncem února i autorka jedné z her, která by do našeho semináře také ráda přišla!  Čím více nás bude, tím rychleji text přeložíme a tím méně práce vyjde na jednotlivce! Letním semestrem naše tříletá spolupráce s Činoherákem končí, takže máme poslední šanci...
Těším se na vás,

Veronika Jičínská 

 

Ausschreibung: Preis für hervorragende Masterarbeiten

Der interdisziplinäre Forschungsverbund „Grenze/n in nationalen und transnationalen Erinnerungskulturen zwischen Tschechien und Bayern“ schreibt drei Preisstipendien in Höhe von 1.000 Euro aus.

Ausgezeichnet werden sollen hervorragende Masterarbeiten, die an einem der am Forschungsverbund beteiligten Institute entstanden sind (u.a. Institut für Germanistik in Ústí nad Labem). In Frage kommende Arbeiten müssen im akademischen Jahr 2017/2018 verteidigt werden und eine für den Forschungsverbund relevante Fragestellung behandeln.

Vorschläge, die den Abstract der Arbeit sowie ihre Bewertung und das Erst- bzw. auch das Zweitgutachten enthalten sollen, können bis 31. September 2018 eingereicht werden bei Prof. Dr. Marek Nekula, dem Sprecher des Forschungsverbundes: marek.nekula@ur.de

Weitere Informationen finden Sie HIER.

Změna se týká studujících ve 3.roč. Bc. studia, 1. roč. NMgr. studia a 2. roč. NMgr. studia. Rozvrhy 1. a 2. roč. Bc. studia zůstávají beze změny. Aktualizované rozvrhy najdete _ZDE_ 
Děkuji za pochopení, Mgr. Jehličková

Vážení studující,
 
i v tomto semestru máte možnost podpory a pomoci od Vašich spolužáků.
 
Obraťte se na tutorky, které zodpoví i případné dotazy ohledně tutorií.
 
Podrobnější informace naleznete ZDE