dub, čt

Elektronickou verzi odevzdává student/ka nejpozději v termínu 30. 4. 2021 dle harmonogramu fakulty pro akademický rok 2020/2021, který byl aktualizován s ohledem na vývoj epidemie COVID-19. Při odevzdávání elektronické verze respektuje student/ka všechny náležitosti plynoucí ze Směrnice rektora č. 4/2021 (dle čl. 3 odst. 3 písm. b). Bezprostředně po odevzdání práce do IS/Stag a doplnění všech náležitostí informuje o tomto student/ka vedoucí studijního oddělení FF UJEP na emailovou adresu: daniela.libichova@ujep.cz. Vedoucí studijního oddělení informuje zpětně studenta o přijetí závěrečné práce, a to nejpozději do 3 pracovních dnů od odevzdání práce do IS/Stag. Tištěnou verzi kvalifikační práce odevzdává student ve dvou exemplářích nejpozději 1 pracovní den před termínem obhajoby. Exempláře odevzdává na sekretariát katedry, na níž obhajoba probíhá. Oba vytištěné exempláře musí být totožné s elektronickou verzí práce, která byla odevzdána do IS Stag.

Tandem Radka Denemarková a Renata Cornejo (z katedry germanistiky UJEP): rozhovor na téma literární činnosti paní Denemarkové, zejména jejích překladů knih rumunsko-německé nobelistky Herty Müller, a dále jejích knih s česko-německou tematikou. Bližší info k akci ZDE.

Kdy: 28. 4. 2021, 17:00
Kde: online (ZOOM)
Rezervace: rezervace@svk.cz (Na základě rezervace vám bude zaslán odkaz s přístupem do online konferenční místnosti, kde bude přednáška probíhat.)

Vážení studující,

Dr. Hrabcová je do 26. 4. 2021 v pracovní neschopnosti. Na dotazy Vám bude odpovídat dle svých možností. Mějte prosím trpělivost.

Děkujeme za pochopení.

Institu slavistiky Univerzity v Řezně zve na česko-německo-ruskou školu překládání poezie OSZILLATIONEN - lyrische Texte in multidimensionaler Übersetzung, která se koná v Řezně od 16. do 30. července 2021. Účast vybraných uchazečů bude podpořena stipendii. Uzavírka přihlášek: 30. dubna 2021. Bližší informace ZDE.

Vážení studující,

dostali se k nám dvě nabídky práce a to:

1) ČD Cargo, a. s. (strojvedoucí s němčinou)

_ZDE_ je informační leták včetně kontaktu.

Jsou připraveni udělat telekonferenci, na které představí společnost a seznámím zájemce s možnostmi práce strojvedoucího.

2) Základní škola Ústí nad Labem, Vinařská 1016/6, p.o. (2. stupeň)

_ZDE_ je informační leták včetně kontaktu.

Nabídka praktikantského nebo studijního stipendia na výjezd českých studentů do sousedního Německa, resp. na vybranou německou vysokou školu či univerzitu. GFPS zprostředkovává tato stipendia všem studentům, kteří mají zájem o německý jazyk (a chtějí ho zlepšit), o německou kulturu a obecně o zkušenosti ze zahraničí. Tato stipendia jsou poskytována studentům za podpory Česko-německého fondu budoucnosti.

PŘIHLÁŠKY jsou k dispozici na: https://cutt.ly/gxFK0NR

Bližší informace v aktualitách zde (třeba trochu srolovat dolů): http://www.gfps.cz/index.html

Program AKTION Česká republika – Rakousko podporuje v létě 2021 účast studentů veřejných VŠ na dvou letních školách němčiny tzv. Sommerkollegs.
V tandemu se studenty z Rakouska má celkem 36 studentek/tů možnost během dvou až tří týdnů výrazně zlepšit své znalosti němčiny, především komunikační.

Termín pro podání žádosti o účast je 30. dubna 2021. Sommerkollegs budou přizpůsobeny aktuálním koronavirovým opatřením. Podrobné informace jsou k dispozici ZDE.

Vážení studující,

rádi bychom Vás informovali, že v systému Moodle byl zveřejněn přehled distanční výuky vyučujících na KGER FF UJEP. V sekci hlavních aktualit - levý sloupec "Novinky stránek"  naleznete přehled jednotlivých virtuálních učebních místností. Do systému Moodle se přihlásíte pomocí stejného přihlašovacího jména a hesla jako do systému IS/Stag.

Přehled konzultačních hodin naleznete  zde: http://ff.ujep.cz/adresar-a-konzultace. Prosíme zájemce o konzultace, aby se hlásili minimálně 1 hodinu předem na e-mail konkrétního vyučujícího.

PVK Základy odborného překladu bude vyučován až v letním semestru. Prosím všechny, kteří jsou na tento kurz přihlášeni pro zimní semestr, aby se z technických důvodů odhlásili nejpozději do 11.10. Přihlásit se budete moci v lednu/únoru, přičemž od února bude probíhat výuka tohoto kurzu. Děkuji, Hrabcová