lis, po

Vážení studující, v době 18.11.-3.12. je doc. Cornejo z důvodu zahraniční služební cesty nepřítomna. V případě potřeby se obracejte na zástupkyni Mgr. Evu Krovovou. Děkujeme za pochopení.

Milí studující,
v rozvrzích KS došlo ještě k drobným změnám, své aktuální rozvrhy najdete v přiložených tabulkách.
Upozorňuji především u kurzu "Vybrané kapitoly z literatury" (vyučující dr. Kvapil), že výuka neproběhne dne 13.11., ale až 18.12., ke změně došlo též ve výuce doc. Bergerové a v 1.roč.Bc. ve skupině A u dr. Ankenbrand (výuka ze 4.12. z důvodu obhajob závěrečných prací přeložena na 20.11. od 15 hodin).
Děkuji za pochopení, Jarmila Jehličková

_ZDE_ přiložené tabulky

Vážení studující,

vyučující Anne Liebscher, M.A.  bude v pracovní neschopnosti do 22. 11. 2017. Od 27.11. 2017 by měla již mít výuku.

Ausschreibung: Preis für hervorragende Masterarbeiten

Der interdisziplinäre Forschungsverbund „Grenze/n in nationalen und transnationalen Erinnerungskulturen zwischen Tschechien und Bayern“ schreibt drei Preisstipendien in Höhe von 1.000 Euro aus.

Ausgezeichnet werden sollen hervorragende Masterarbeiten, die an einem der am Forschungsverbund beteiligten Institute entstanden sind (u.a. Institut für Germanistik in Ústí nad Labem). In Frage kommende Arbeiten müssen im akademischen Jahr 2017/2018 verteidigt werden und eine für den Forschungsverbund relevante Fragestellung behandeln.

Vorschläge, die den Abstract der Arbeit sowie ihre Bewertung und das Erst- bzw. auch das Zweitgutachten enthalten sollen, können bis 31. September 2018 eingereicht werden bei Prof. Dr. Marek Nekula, dem Sprecher des Forschungsverbundes: marek.nekula@ur.de

Weitere Informationen finden Sie HIER.

Změna se týká studujících ve 3.roč. Bc. studia, 1. roč. NMgr. studia a 2. roč. NMgr. studia. Rozvrhy 1. a 2. roč. Bc. studia zůstávají beze změny. Aktualizované rozvrhy najdete _ZDE_
Děkuji za pochopení, Mgr. Jehličková

Milé studentky, milí studenti,

ve dnech 20. a 21.října máte jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku divadlu. Od 10 do 11:30 se bude v učebně B 114 konat přednáška Dr. Jitky Pavlišové (z Univerzity Palackého v Olomouci) o aktuálních teoretických přístupech k analýze současné dramatiky, následovat bude od 11:45 do 13 h seminář k jednomu konkrétnímu textu, "Das Restglühen" ("Poslední třpyt") od Petry Wüllenweberové.

V sobotu, 21.října se od 10 h můžete účastnit prohlídky Činoherního studia (Varšavská 767) a být u zkoušky představení "Maso v plechovce" vznikajícího v rámci projektu Překročit hranice (více o něm na: http://www.cinoherak.cz/cs/prekrocit-hranice/). I při uvedení této hry, kterou překládali naši studující pod vedením Dr. Jičínské, v pátek, 1. prosince od 19 h v Činoherním studiu budete vítáni, stejně jako při její premiéře pro veřejnost dne 27.10. v 19 h či při její repríze 30.10. v 19 h.
Na všechny uvedené akce je vstup volný. Přednášku Dr. Pavlišové lze navštívit v rámci přednáškového pasu a ostatní akce v rámci pasu kulturního.

Plakát naleznete _ZDE_

Vážení studující,

i v tomto semestru máte možnost podpory a pomoci od Vašich spolužáků.

Obraťte se na tutorky, které zodpoví i případné dotazy ohledně tutorií.

Podrobnější informace naleznete ZDE

Vážení studující,

provozní doba mediotéky je až do odvolání takto:

Pondělí:8-16
Úterý:    8-17
Středa:  8-18
Čtvrtek: 8-18
Pátek:    8-12

V sekretariátu KGER je od začátku semestru možné zakoupit tato skripta:

- Wie schreibt man eine Bakkalaureat- und Diplomarbeit?    - cena 20 Kč
- Deutschprachige Gegenwartsliteratur                                  - cena 40 Kč
- Einführung in das Studium der Literatur                              - cena 120 Kč

Zakoupit skripta lze v těchto časech:

Pondělí -  09:00 - 11:00 a 14:00-15:00
Středa -    09:00 - 11:00
Pátek -     09:00 - 11:00

Vážení studující kombinovaného studia,

_ZDE_ naleznete vaše rozvrhy na zimní semestr.

Upozorňujeme, že oproti nasazení ve Stagu došlo ke změně vyučujícího a jednotlivých termínů ve 2. roč. mag. studia u kurzu KGER/KVKNL (nyní vyučuje Dr. Kvapil a změny jsou zaneseny v těchto aktuálních tabulkách)