Mezinárodní poradenská společnost PwC nabízí uplatnění na pracovní pozici s němčinou. Nabídka je vhodná taktéž pro studenty či absolventy germanistiky.
Bližší informace včetně popisu pozice naleznete ZDE.
Mezinárodní poradenská společnost PwC nabízí uplatnění na pracovní pozici s němčinou. Nabídka je vhodná taktéž pro studenty či absolventy germanistiky.
Bližší informace včetně popisu pozice naleznete ZDE.
Vážení studující,
KH Mgr. Šilhavé se zítra (5.10.) nekonají.
Děkujeme za pochopení.
Vážení studující,
z důvodu služební cesty se ruší v pátek 13. 10. KH Dr. Fukové.
Děkujeme za pochopení.
Goethe-Institut v Praze srdečně zve na zahájení tematického prostoru PŘÍBĚHY Z NDR. Tentokrát nabídne výstavy, rozsáhlý doprovodný program plný kulturních akcí a webovou stránku s rozšiřujícími informacemi, články či rozhovory.
Zahájení se koná v úterý 10.10. v 17:00 hod. v 1. patře.
Více informací o akci najdete ZDE.
Vážení studující,
sekretariát je od 2.10. - 4. 10. uzavřen.
Dokumenty lze zanechávat na recepci.
Děkuji za pochopení.
Vážení studující,
rádi bychom vás informovali, že studovna a mediatéka KGER bude od 4.9. 2023 otevřena stejně jako ve zkouškovém období, tedy ve všední dny od 9 do 15 hodin.
Dne 4. května 2023 se v prostorách Knihovny Ústeckého kraje uskutečnilo představení „Kompendia německé literatury českých zemí“. Publikace, která vyšla koncem roku 2022, je českým překladem knihy „Handbuch der deutschen Literatur Prags und der Böhmischen Länder“ publikované v roce 2017.
Svou koncepcí kniha představuje kolektivní dílo současné germanistiky, a to jak české, tak zahraniční. Svůj význam má proto nejen pro odbornou veřejnost, ale také pro všechny, kteří se jakýmkoliv způsobem zajímají o německou literaturu. Přináší totiž nový přístup k německy psané literatuře českých zemí, přičemž nabízí originální pohled také na její interkulturní aspekty, se kterými je tato literatura neodmyslitelně spjatá.
Představení knihy se zúčastnili redaktoři její české verze, Mgr. Štěpán Zbytovský, Ph.D. z Ústavu germánských studií FF UK a Mgr. Jan Budňák, Ph.D. z Akademie věd ČR, Ústavu pro českou literaturu. Celý podvečer, jehož moderace se ujal doc. Němec z katedry germanistiky, se nesl ve velmi příjemné atmosféře.
Přítomní se vedle podrobností o koncepci kompendia dozvěděli také například o jeho rozdílech oproti německé verzi: „Dozvěděla jsem se zajímavé informace nejen o vzniku německé a české verze a jejich odlišnostech, ale i o stavbě, obsahu a rozsahu samotného kompendia. Protože se o literaturu německy píšících autorů pocházejících z Čech aktivně zajímám i v rámci svého doktorského studia, bude pro mě kompendium určitě užitečné,“ podělila se s námi o své dojmy jedna z návštěvnic.
Věříme tak, že akce byla pro všechny příchozí podnětně stráveným časem a děkujeme za účast!
Dovolujeme si Vás tímto způsobem pozvat k aktivní účasti na kolokviu „Kultura německé menšiny v Československu 1945-1989 na základě analýzy konkrétních aktivit v centru i regionech“, které se bude konat v Muzeu města Ústí nad Labem ve dnech 19. až 20. října 2023.
Liebe Studierende,
haben Sie schon mal überlegt, wie unser Gehirn unterschiedliche Sprachen lernen und verarbeiten kann? Möchten Sie uns helfen, die Verarbeitung der verschiedenen Sprachen der Welt zu verstehen und an einem interkulturellen Forschungsprojekt teilnehmen?
Unsere Forschungsgruppe Sprachzyklen am Max-Planck-Institut für Kognitions- und Neurowissenschaften untersucht, wie Eigenschaften des menschlichen Gehirns die Verarbeitung von Sprache beeinflussen. Dazu möchten wir mithilfe von Menschen unterschiedlicher Muttersprachen eine Verhaltensstudie durchführen, die selbstständig über eine App bearbeitet werden kann.
Derzeit suchen wir tschechische Muttersprachler:innen. Unsere Verhaltensstudie läuft über die Language Cycles App und jede interessierte Person ist herzlich eingeladen, diese kostenlos auf ihr Handy herunterzuladen und eigenständig an der Studie teilzunehmen.
Download der App über http://languagecycles.com/app/ oder über den QR-Code auf unserem Flyer.
Bei Fragen melden Sie sich bitte bei tlpp@cbs.mpg.de.
Vážené studentky, vážení studenti,
rádi bychom Vás pozvali na výstavu s názvem "Přes východ na Západ" ("Ostwärts in den Westen"), která mapuje události roku 1989, kdy se pro část obyvatel tzv. východního Německa stala bránou k jejich cestě na Západ paradoxně Praha v tehdejším stále socialistickém Československu. Výstava potrvá do 31. 10. 2022 a bude zveřejněna ve foyer Filozofické fakulty UJEP. Slavnostní vernisáž proběhne 12. 10. 2022 od 17:30. Vstup je volný.
Vážení studující,
KH Dr. Hrabcové budou dnes, dne 5. 4. 2022 pouze online (kdykoliv po domluvě).