Sidebar

22
zář, čt
44 Aktuality

Vážení studující,

výuka doc. Bergerové se zítra, tj. ve čtvrtek od 11:30 z důvodu slavnostního zasedání Vědecké rady FF nekoná. 

Děkujeme za pochopení. 

Vážení studující,

výuka doc. Němce se zítra, tj. ve čtvrtek 23. 9. 2021, z důvodu neodkladných pracovních povinností nekoná. 

Doc. Němec poskytne do mediotéky KGER text, který si tam, prosím, vyzvedněte (samostatná práce-povinné). 

Děkujeme za pochopení. 

Upozornění pro studující bakalářského studijního programu:

Studujícím z druhého ročníku, kteří studují Německý jazyk v kombinaci s druhým oborem, připomínáme, že se musí přihlásit na tzv. dorovnávací PVK. Toto PVK naleznou pod kódem KGER/0963 (PVK „Jazyková cvičení 2“, vyučujícím je M. Kloibhofer, M. A.) v systému STAG.

Liebe Studierende! Mein Name ist Manuel Kloibhofer und ich bin ab diesem Semester als Lektor des OeAD (Österreichischer Austauschdienst) am Institut für Germanistik in Ústí nad Labem tätig. Ich möchte Sie an dieser Stelle herzlich zu meinem Wahlkurs KGER 0975 – „Rakousko: historie a kultura“ einladen. Thema des Kurses sind österreichische Frauen, die für die Wissenschaft, Kunst, Politik und andere gesellschaftliche Bereiche Österreichs Bedeutendes geleistet haben. Wenn Sie also neugierig sind, welche großen Frauen es in Österreich außer Kaiserin Sisi noch gegeben hat, dann sind Sie in diesem Kurs genau richtig! Ich würde mich freuen, viele von Ihnen schon bald in meinem Kurs begrüßen zu dürfen.

Hledáme posily do mediatéky KGER!

Jsi studentem/kou prezenčního studia na KGER? Máš rád/a knihy? Chceš zaplnit volná místa v rozvrhu příjemnou a ne moc namáhavou brigádou?

Přidej se k nám do týmu!

Zájemce prosíme, aby kontaktovali Mgr. Gabrielu Šilhavou na e-mailu: gabina.silhava@seznam.cz

Budeme se těšit!

Vážení a milí studující,

 

konzultační hodiny doc. Cornejo budou probíhat do konce září online, termín si je třeba předem domluvit na renata.cornejo@yahoo.de.

Výuka kurzu Dějiny literatury NJO 3 proběhne beze změny, úvodní seminář se koná ve středu 22. září od 10 hod. v míst. A 220 a povede ho Mgr. Gábina Šilhavá.

Vážení a milí studující,

 

rádi bychom vás informovali o tom, že výuka PVK Hybridní kurz němčiny začne až v týdnu od 27. 9. 2021. Tento povinně volitelný kurz bude realizován ve spolupráci s Univerzitou Bayreuth (DE), jehož výuku povedou Erik Lutz (Univerzita Bayreuth) a Andrea Frydrychová (FF UJEP). Jedná se o tzv. dorovnávací kurz, který bude určen vybraným studentům prvního ročníku prezenčního studia (Bc.). Na základě výsledku v rozřazovacím testu vám bude doporučeno kurz navštěvovat.

Všechny potřebné informace včetně linku pro rozřazovací test obdržíte e-mailem v týdnu od 20. 9. 2021 od koordinátorky kurzu, pí Elizabeth Barezki. Účast na online rozřazovacím testu je povinná.

 

V případě dotazů se obraťte osobně či e-mailem na Mgr. Frydrychovou.

tisková zpráva, v Ústí nad Labem, 9. září 2021

Obsáhlá antologie Překročit hranice / Grenzen überschreiten, kterou v září roku 2020 vydalo  Činoherní studio, se umístila na třetím místě v kategorii Krásná literatura v respektované soutěži  Nejkrásnější české knihy roku 2020. Tu každý rok vyhlašuje Památník národního písemnictví. Na  grafické podobě knihy pracoval ústecký kolektiv Monsters.

Překročit hranice byl tříletý projekt Činoherního studia. Ve formě scénického čtení se na studiové  scéně Obejvák ve třetím patře divadla uváděli současné německojazyčné texty a to nejčastěji v české  divadelní premiéře. Na inscenaci textů se podíleli studenti českých uměleckých škol – DAMU a JAMU,  na překladu studenti Katedry germanistiky ústecké Univerzity J. E. Purkyně. Studenti vysokých  uměleckých škol postavili týmy, jež se skládaly z režiséra, dramaturga a scénografů, a společně s herci  a profesionály z Činoherního studia po tři sezóny pracovali na inscenování textů v podobě scénických  čtení. Grafické vizuály doprovázející jednotlivé inscenace zase měli ve své gesci studenti Fakulty  umění a designu UJEP.

 

Organizace pro studentskou a kulturní výměnu ve střední a východní Evropě (GFPS-CZ) Vás s radostí informuje, že bylo vypsáno výběrové řízení na poskytnutí stipendií na letní semestr 2022!

Jedná se o stipendium na výjezd českých studentů do sousedního Německa, resp. na vybranou německou vysokou školu či univerzitu. GFPS zprostředkovává tato stipendia všem studentům, kteří mají zájem o německý jazyk (a chtějí ho zlepšit), o německou kulturu a obecně o zkušenosti ze zahraničí. Tato stipendia jsou poskytována studentům za podpory Česko-německého fondu budoucnosti.

Přihláška je k dispozici na následujícím odkazu: https://cutt.ly/gxFK0NR

Pro bližší informace kontaktujte G. Šilhavou.

Studijní stipendium GFPS

Praktikantské stipendium GFPS

Akce „Deutsch attrAKTIV“ se bude konat dne 23.9.2021 od 10 a 16 hodin prezenčně v prostorách Goethe-Institutu, Masarykovo nábř. 32, Praha 1 a je určena studentům germanistiky a budoucím učitelům německého jazyka.

Zájemci z řad studentů se mohou přihlásit prostřednictvím přihlašovacího formuláře: https://www.goethe.de/ins/cz/cs/ver.cfm?fuseaction=events.detail&event_id=22230898&fbclid=IwAR0PSKArG7mqJqdt4aNesETt461gwoP3kTAJZwnZqhkWlRYWAwJ0hyA6WOs

zaslaného emailem do 9.9.2021 na adresu: deutsch.attraktiv@daad.cz

Další Informace naleznete na webových stránkách a na facebooku Goethe-Institutu Praha a DAAD Česká Republika.

http://www.daad.cz/?menu=2

https://www.goethe.de/ins/cz/cs/ver.cfm?fuseaction=events.detail&event_id=21688028

www.facebook.com/DAADCeskaRepublika

www.facebook.com/GoetheInstitutPrag

Společně se studenty UJEP vás srdečně zveme na multimediální, hudebně literární večer v rámci Wagnerovských slavností, který se uskuteční na zámku v Děčíně 29.9.2021 od 18:30. Soubor špičkových českých a německých hudebníků uvede skladby L. v. Beethovena a dalších skladatelů, večer je provázen poezií F. Schillera. Představení je v německém jazyce s českými titulky.

Vstupenky je možné rezervovat předem na stránkách https://www.zamekdecin.cz/program/nejblizsi-program-na-zamku/multimedialni-hudebne-literarni-vecer-v-ramci-wagnerovskych-slavnosti , případně zakoupit v den konání akce přímo na místě bez předchozí rezervace.

PVK Základy odborného překladu bude vyučován až v letním semestru. Prosím všechny, kteří jsou na tento kurz přihlášeni pro zimní semestr, aby se z technických důvodů odhlásili nejpozději do 11.10. Přihlásit se budete moci v lednu/únoru, přičemž od února bude probíhat výuka tohoto kurzu. Děkuji, Hrabcová