Sidebar

21
kvě, so
50 Aktuality

Zajímáte se o antickou filosofii? Chcete si vyzkoušet letní školu v zahraničí? Můžete spojit obojí, když využijete nabídky University College London, která pořádá další ročník Summer School in Ancient Philosophy. Akce proběhne 11. - 15. července 2022. Některé z kurzů budou přístupné i online. Nezapomeňte také, že na výjezd na zahraniční letní školu můžete žádat finanční podporu z prostředků UJEP: https://www.ujep.cz/cs/dalsi-podpora-mezinarodni-spoluprace.

Podrobné informace o letní škole najdete na https://www.ucl.ac.uk/classics/outreach/summer-schools/ucl-summer-school-ancient-philosophy-2022.

Deadline pro přihlášení je 4. 7. 2022.

Zveme vás na tradiční letní čtení platónských dialogů, které proběhne 27. - 29. 6. 2022 na Slovensku v areálu Drienok. Letošním tématem je dialog Menexenos. V případě zájmu pište na konradovaveronika@seznam.cz.

Revue pro filosofii a společenské vědy ERGOT a Katedra filozofie a humanitních studií Filozofické fakulty UJEP v Ústí n. Labem Vás zvou na symposium na téma „odvaha“. Příspěvky upravené podle pravidel, jež najdete na stránkách https://ergotsite.wordpress.com, a zaslané do konce června 2022 na e-mailovou adresu ergot@post.cz bude možno publikovat v tematickém čísle revue ERGOT. Další informace o chystaném symposiu a možnosti publikace jsou zde https://ergotsite.wordpress.com/2022/01/19/pozvanka-call-for-papers-6/.