Vyšla kniha Spätmittelalter in landesherrlichen Kanzleien

Vydaný svazek s celým názvem Spätmittelalter in landesherrlichen Kanzleien Mitteleuropas. Alte Tradition und der mühsame Weg zu neuen Fragen und Antworten je výstupem z mezinárodní konference Pozdní středověk v zeměpanských kancelářích střední Evropy konané na půdě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v listopadu 2019. Zabývá se zeměpanskými kancelářemi v zemích Koruny české, stejně jako v severní části Svaté říše římské, které nebyly v posledních letech příliš frekventovaným badatelským tématem. Předkládaný svazek obsahuje celkem 17 studií odbornic a odborníků z Německa, Rakouska, Polska a České republiky. Jednotlivé příspěvky obsahují kromě představení aktuálního stavu pozdně středověké zeměpanské diplomatiky také praktické užití jak tradičních, tak také nových metodických postupů. Distribuci zajišťuje v Německu nakladatelství LIT Verlag a dostane se také do českých knihoven. Prezenčně je již připravena i v naší studovně katedry historie a katedry archivnictví a pomocných věd historických. Její obsah si můžete prohlédnout online.

Kniha na webových stránkách nakladatelství.