dub,

Vážení studující,

_ZDE_ naleznete harmonogram obhajob závěrečných prací. Kvůli ochraně osobních údajů je nyní nutné skrýt jména studentů. Vedoucí práce a oponenty naleznete ve STAGu.

V případě dotazů kontaktujte sekretářku katedry.

Vážení studující,
předběžně jsou stanoveny termíny SZZ následovně:

21.5. 10 hod. A 118 - písemná část SZZ pro navazující mag.studijní obory
29.-31.5.  ústní SZZ bakalařských studijních oborů
11.-15.6. ústní SZZ navazujících mag. studijních oborů

Vážení studující,

v pondělí 23. 4. 2018 se KH Mgr. Jehličkové konají od 10:00 - 11:00. Od 30. 4. 2018 do konce LS budou KH probíhat vždy v úterý 10:00 - 12:00 a dále dle dohody.

Pokud vás baví němčina a rádi poznáváte nové lidi, můžete se zúčastnit již třetího česko-německého posezení "Stammtisch" v tomto semestru.

Bližší informace naleznete ZDE

Vážení studující,

_ZDE_ naleznete pozvánku na seminář, který se koná od 22. do 24. června 2018  v Plzni a je na téma Oživení městského prostoru.

Během semináře se setkají čeští a němečtí účastníci mezi 16 a 26 lety, zábavnou formou se seznámí s jazykem sousední země a společně se budou zabývat městským prostorem a urbanismem. To celé ve spolupráci s plzeňským spolkem Pěstuj prostor. Účastníci také absolvují interaktivní prohlídku města Zažij Plzeň/Erlebe Pilsen a na závěr si v česko-německých skupinkách vyzkouší oživit vybrané místo v centru města.

Účast na semináři je zdarma, náklady na dopravu budou ze 70 % zpětně uhrazeny. Znalosti německého jazyka nejsou vyžadovány, části semináře budou simultánně tlumočeny.

Přihlašování je otevřeno do 18.5.2018 na e-mailu adela@ahoj.info
Dotazy zasílejte na adela@ahoj.info nebo telefonicky na  +420 377 634 757.

Vážení studující,

i v letním semestru 2017/2018 vám nabízíme možnost podpory a doučování v rámci programu "Peer-Support". Doučování probíhá po předchozí domluvě s tutorkou a je pro studenty KGER zdarma. Bližší info naleznete ZDE

Vážení studující,

_ZDE_ naleznete aktuální tabulky pro výuku v kombinovaném studiu na LS 2017-2018.

Vážení studující,

konzultační hodiny katedry germanistiky nyní naleznete buď přímo na stránkách FF po pravé straně - "Adresář a konzultace", nebo na stránkách KGER v záložce "Personální složení".

Děkujeme za pochopení.

Zapiš se, kdo můžeš:

PVK Literární překladatelský seminář v LS 2018

(Prozatím) poslední šance na překládání současných německých her!

V semináři „překračujeme hranice“ nejen česko-německé, ale i mezioborové: u nás hru přeložíme, následně ji předvedou formou scénického čtení posluchači DAMU a JAMU.
Zkušenost k nezaplacení: realizace německého dramatu v českém prostředí, tvůrčí dílny společně s týmem Činoherního studia.

Studenti semináře se tak účastní tohoto projektu:

Pokud se přihlásí méně než 5 studentů, nebude seminář moci být otevřen a my budeme muset zrušit spolupráci s Činoherním klubem, což by byla škoda!

Podařilo se nám přeložit už šest (!) her současných autorů, všechny byly s velkým úspěchem uvedeny (ve formě scénického čtení) v Činoheráku i jinde. Texty jsou vtipné nebo aspoň dost neobvyklé... Za absolvování semináře dostanete 4 kredity, je určen pro bakalářskou i magisterskou úroveň. Mohou ho navštěvovat i ti, kdo v uplynulých semestrech již stejný kurz absolvovali - texty jsou totiž pokaždé jiné a my vítáme zkušenější překladatele. Seminář se bude konat v blocích - kolik jich bude a v jakých časech bychom se domluvili na první hodině podle vašich možností. Bloková výuka nám také umožní lepší spolupráci s týmem Činoheráku. Kromě nich přijede koncem února i autorka jedné z her, která by do našeho semináře také ráda přišla!  Čím více nás bude, tím rychleji text přeložíme a tím méně práce vyjde na jednotlivce! Letním semestrem naše tříletá spolupráce s Činoherákem končí, takže máme poslední šanci...
Těším se na vás,

Veronika Jičínská

Ausschreibung: Preis für hervorragende Masterarbeiten

Der interdisziplinäre Forschungsverbund „Grenze/n in nationalen und transnationalen Erinnerungskulturen zwischen Tschechien und Bayern“ schreibt drei Preisstipendien in Höhe von 1.000 Euro aus.

Ausgezeichnet werden sollen hervorragende Masterarbeiten, die an einem der am Forschungsverbund beteiligten Institute entstanden sind (u.a. Institut für Germanistik in Ústí nad Labem). In Frage kommende Arbeiten müssen im akademischen Jahr 2017/2018 verteidigt werden und eine für den Forschungsverbund relevante Fragestellung behandeln.

Vorschläge, die den Abstract der Arbeit sowie ihre Bewertung und das Erst- bzw. auch das Zweitgutachten enthalten sollen, können bis 31. September 2018 eingereicht werden bei Prof. Dr. Marek Nekula, dem Sprecher des Forschungsverbundes: marek.nekula@ur.de

Weitere Informationen finden Sie HIER.

Změna se týká studujících ve 3.roč. Bc. studia, 1. roč. NMgr. studia a 2. roč. NMgr. studia. Rozvrhy 1. a 2. roč. Bc. studia zůstávají beze změny. Aktualizované rozvrhy najdete _ZDE_
Děkuji za pochopení, Mgr. Jehličková

Vážení studující,

i v tomto semestru máte možnost podpory a pomoci od Vašich spolužáků.

Obraťte se na tutorky, které zodpoví i případné dotazy ohledně tutorií.

Podrobnější informace naleznete ZDE