Zázraky se dějí – další GAČR na Fildě

Ježíšek přišel letos dřív a naděloval na naší fakultě. Stejně jako loni i letos se podařilo nemožné. Z 35 podaných projektů GA ČR získala univerzita pouze jeden. Úspěšnou žadatelkou se stala dlouholetá pracovnice katedry germanistiky dr. Veronika Jičínská.

V následujících třech letech se paní dr. Jičínská bude díky získanému grantu věnovat německy píšícím autorkám židovského původu v kontextu literárních a sociálních dějin Prahy a českých zemí na přelomu 19. a 20. století. Na základě studia pozůstalostí a rekonstrukce života vybraných autorek se pokusí o konceptualizaci ženského psaní a překladatelství v daném období, samozřejmě s interdisciplinárním a mezinárodním přesahem. A na konci z toho bude pěkná kniha.

Snad se u nás bude letos nadělovat ještě jednou, čekáme totiž netrpělivě na výsledky soutěže Ministerstva kultury, konkrétně NAKI III – programu na podporu aplikovaného výzkumu v oblasti národní a kulturní identity na léta 2023 až 2030.

Tak ještě jednou gratulujeme!