Zasedání Asociace děkanů filozofických fakult se tentokrát uskutečnilo v Ostravě

Ve dnech 24.–25. 11. 2022 proběhlo zasedání Asociace děkanů filozofických fakult, které tentokrát uspořádala Filozofická fakulta Ostravské univerzity. Hlavními tématy setkání bylo financování filozofických fakult, zejména problematika mzdového ohodnocení akademických pracovníků, které je na hranici důstojného fungování fakultních pracovišť.

V souvislosti s tím se děkanky a děkani usnesli na podpoře „Výzvy na podporu humanitních a sociálně vědních oborů“, zároveň ocenili snahu ministra školství prof. Baláše tuto krizovou situaci řešit a dohodli společné kroky. Na programu jednání nechyběla diskuze k přínosu a problémům hodnocení výsledků humanitních oborů podle Metodiky 2017+, dále také problematika dopadu novely zákona o pedagogických pracovnících na kvalitu přípravy budoucích učitelů a plán společného postupu při propagaci humanitních oborů, včetně společného postupu v rámci Dne humanitních věd v roce 2024.

Výzva na podporu humanitních a sociálně vědních oborů:

Přečtěte si více: