Výstava FF UJEP zamířila do Německa

Po úspěšné premiéře v Muzeu města Ústí nad Labem putovala mezinárodní výstava „Děti nepřítele? – Kinder des Feindes?“ na svoji další zastávku do Augsburgu v Německu.

Tam byla slavnostně otevřena 6. února 2020 v 19:00 h na „Bukowina-Institut“ Univerzity v Augsburgu ve spolupráci Ackermann-Gemeinde augsburské dieceze.

„Na otevření výstavy nás svojí účastí poctila i spisovatelka Sabine Dittrich, která četla z nově zpracované autobiografie Přemysla Pittra. Veřejnosti budou v průběhu trvání výstavy nabídnuty komentované prohlídky, a to především v průběhu Mezinárodního dne muzeí. Ten má v tomto roce téma Muzeum za rovnost: rozmanitost a začleňování, ke kterému se téma naší výstavy ideálně hodí,“ přiblížil doprovodný program výstavy vědecký pracovník a doktorand FF UJEP Michal Korhel, M.A., který je zároveň autorem a kurátorem výstavy.

V rámci programu k výstavě vystoupí i vedoucí katedry historie FF UJEP doc. Mgr. Martin Veselý, Ph.D. 14. května představí německému publiku formou přednášky svůj výzkum prezentovaný v jeho nejnovější monografii „Sudentská župa do kapsy. Holýšov v zajetí velkých dějin 1938–1945“.

FF UJEP se spolu s univerzitou v Augsburgu podílela na řešení mezinárodního projektu „Children Born of War: Past, Present and Future“ financovaného Evropskou unií, jehož výstupem je samotná výstava. V Augsburgu ji bude možné navštívit do 30. července 2020.