Vernisáž výstavy Očima afrických dětí

Dne 4. 12. 2018 od 14 hodin proběhla vernisáž výstavy Očima afrických dětí. Po dobu trvání výstavy je možné si na místě také prohlédnout výstavu afrických výrobků (případně si i nějaký odnést).

Výstava bude v našich prostorách probíhat ve dnech 4. 12. - 21. 12. 2018, ale je možné, že zůstane ještě v lednu. Výstava samotná vznikla rukama keňských dětí, kterým byly jejich adoptivními rodiči zaslány fotoaparáty. Můžete si tak prohlédnout africkou každodennost z jejich perspektivy.

Filozofická fakulta propůjčila své foyer Centru Dialog, které sdružuje lidi nejrůznějších kultur, vyznání, původu a věkových kategorií, kteří si přejí vytvořit lidštější svět - svět bez násilí, utrpení a diskriminace. Spojuje ty, kteří si uvědomují, že problémy dnešního světa v jeho nejrůznějších částech se dotýkají nás všech a že záleží na každém z nás, jak bude vypadat budoucnost. Zprostředkovává také tzv. adopce na dálku. Za Váš příspěvek si dítě může dovolit např. chodit do školy. V případě, že byste měli o adopci afrického dítka zájem, neváhejte je kontaktovat.