Vánoční exkurze za uměním a svařákem do Vídně

Ve dnech 6. – 7. 12. 2018 vyrazila početná skupina studentů Katedry historie FF UJEP v doprovodu svých pedagogů na exkurzi do Vídně. Cílem bylo navštívit dvě mimořádné výstavy.

Cílem bylo navštívit dvě mimořádné výstavy: Pietera Brueghela staršího, jehož díla jsou vystavovaná v Kunsthistorisches Museum a Clauda Moneta, jehož obrazy lze obdivovat v Albretině. Potrava spojena s návštěvou Vídně nebyla jen duchovní, o níž se staral svými kunsthistorickými výklady zejména prof. Jan Royt, ale též hmotná. Pozornosti se krátce dočkaly i vánoční trhy, zaplněné stánky se svařeným vínem a chutnými klobásami. Zatímco vuřty a svařák byly oceněny jen spokojeným mlaskáním, autobusová přednáška o životě a díle Pietera Brueghela staršího se ze strany studentů dočkala odměny v podobě mexické vlny.