Prohlášení vedení FF UJEP k vývoji na Ukrajině

Vedení Filozofické fakulty UJEP se připojuje k prohlášení užšího předsednictva Rady vysokých škol k vývoji situace na Ukrajině. Filozofická fakulta UJEP odsuzuje porušení mezinárodních úmluv ze strany Ruska, kterého se dopustilo narušením integrity Ukrajiny coby nezávislého státu.

Filozofická fakulta UJEP odsuzuje porušení mezinárodních úmluv ze strany Ruska, kterého se dopustilo narušením integrity Ukrajiny coby nezávislého státu. Tento postup Ruska je neakceptovatelný pro svůj rozpor s mezinárodním právem a ohrožení stability a míru v rámci Evropy.

Vedení FF UJEP vyjadřuje svou solidaritu s občany Ukrajiny a doufá, že současná vyhrocená politická situace bude vyřešena všemi mírovými prostředky.

Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem je připravena, v případě potřeby, projevit svou solidaritu a nabídnout v rámci svých možností pomocnou ruku ukrajinským studentům a akademikům stejně, jako to nedávno učinila v případě Běloruska.