Studenti získali stipendium litoměřického biskupa

Monsignore Jan Baxant předal studentům naší fakulty stipendijní ocenění za vynikajícím způsobem zpracované a přínosné závěrečné práce. Oba ocenění studenti – Bára Hauptvogelová a Jan Tomáš –získali stipendium za svou bakalářskou práci v oboru Interkulturní germanistika.

Stipendium Biskupství litoměřického bylo Báře Hauptvogelové uděleno za bakalářskou práci „Die Ausspracheschulung im DaF-Unterricht an den Mittelschulen in der Region Ústí nad Labem“ (Nácvik výslovnosti ve výuce němčiny jako cizího jazyka na středních školách v Ústeckém kraji). Volba tohoto nelehkého tématu a jeho precizní zpracování svědčí o uvědomělém zájmu studentky o problematiku výuky němčiny jako cizího jazyka v Ústeckém kraji, přičemž odborná i jazyková úroveň práce výrazně přesahuje úroveň standardních bakalářských prací.

Jan Tomáš vyniká hlubokým zájmem o lingvistiku a exceloval svou bakalářskou prací „Semantische Untersuchungen zum Rezipientenpassiv“ (Zkoumání sémantických aspektů recipientního pasiva). Jan Tomáš výskyt jazykovědně pozoruhodného fenoménu tzv. recipientního pasiva nejen mapuje, nýbrž na základě důkladné korpusové rešerše zároveň ozřejmuje sémantické vztahy v těchto konstrukcích, čímž přispěl do širší jazykovědné debaty k problematice proměn jazyka. Na katedře germanistiky Jan Tomáš také ochotně pomáhal s propagací zahraničních studijních pobytů.

Oceněným gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v jejich dalším studiu!