Má to v kapse! Úspěšné profesorské řízení na FF

Prezident republiky Miloš Zeman podepsal ve čtvrtek dne 28. listopadu 2019 na návrhy vědeckých a uměleckých rad vysokých škol jmenovací dekrety nových profesorů vysokých škol. Mezi jmenovanými je také prof. PhDr. Martin Holý, Ph.D. ředitel Historického ústavu Akademie věd ČR, kterého jmenovacím řízením v oboru České dějiny provedla Filozofická fakulta UJEP. Řízení bylo zahájeno 12. 9. 2018. V únoru následujícího roku pak budoucí pan profesor přednesl na vědecké radě fakulty, respektive univerzity přednášku na téma Dětství šlechty v českých zemích v raném novověku.

S velkou radostí panu profesorovi gratulujeme a těšíme se na další spolupráci, která nás čeká, a to nejen při přípravě společných projektů s institucí, kterou pan profesor zastupuje. Je pro nás velkou ctí, že profesor Holý přijal členství v nově sestavené vědecké radě fakulty a vypadá to, že se aktivně zapojí také do fungování doktorského studia jako nový člen oborové rady.

Tip na Ježíška – Martin Holý, Dana Dvořáčková-Malá, Tomáš Sterneck, Jan Zelenka, kol.: Děti a dětství, NLN, Praha 2019