Kolektivní monografie o Zahořanech

Uprostřed covidových omezení byla v rámci řešení projektu DG18P02OVV066 Hortus Montium Mediorum – Dokumentace, výzkum a prezentace kulturního dědictví vybraných lokalit východního Českého středohoří (2018–2022) Filozofické fakulty UJEP.

Kolektivní monografie o Zahořanech z pera pracovníků KHI a CDDKD a jejich spolupracovníků

Uprostřed covidových omezení byla v rámci řešení projektu DG18P02OVV066 Hortus Montium Mediorum – Dokumentace, výzkum a prezentace kulturního dědictví vybraných lokalit východního Českého středohoří (2018–2022) Filozofické fakulty UJEP financovaného z Programu aplikovaného výzkumu a vývoje národní a kulturní identity Ministerstva kultury České republiky vydána rozsáhlá kolektivní monografie věnovaná minulosti, památkovému fondu a kulturní krajině lokality Zahořany u Litoměřic.

V publikaci nazvané Zahořany. Cesta časem a prostorem shrnulo třináct autorů dlouholetý výzkum, který byl dílčími kroky v této lokalitě zahájen již v roce 2013. Práce obsahuje velké množství zcela nových zjištění i zajímavé pohledy rozdílně profesně zaměřených badatelů na totožný objekt zájmu. Autorský kolektiv z řad pracovníků a spolupracovníků katedry historie a Centra pro dokumentaci a digitalizaci kulturního dědictví touto publikací programově navazuje na obdobně koncipovanou knihu, věnovanou v minulosti lokalitě Milešov na Lovosicku, a do budoucna připravuje a obdobné zpracování také pro další lokality v Českém středohoří.