Centrum dokumentace na TechDays 2018 v Litoměřicích

Ve dnech 3. - 5. 10. 2018 proběhla na litoměřickém výstavišti akce TechDays 2018, která prezentovala školy a firmy s technickým zaměřením. Letos prvně byly na veletrh pozvány také na jeden den vysoké školy.

Ve čtvrtek 4. 10. 2018 se tedy zúčastnili i zástupci Centra dokumentace a digitalizace kulturního dědictví FF UJEP, kteří se snažili svým programem nadchnout středoškoláky. Ač to pro mládež mohlo být překvapující, naše fakulta má také technický obor – Dokumentaci památek. Pracovníci Centra si pro návštěvníky akce připravili ukázky vybraných stavebních plánů a geodetické totální stanice nebo představili, jak funguje 3D skenovaní pomocí 3D skeneru Artec EVA a HandyScanu od společnosti Creaform. Zájemci si pak mohli vyzkoušet, jak se jednotlivé skenery používají. Představena byla také část výstavy Terra Sacra Incognita, která vznikla na konci roku 2017 nebo propagační videa, na nichž se podílelo Centrum ve spolupráci s Národním památkovým ústavem či s Oblastním muzeem v Litoměřicích v rámci Dnu 3D technologií.