Grafická dokumetace památek I - kresba

Organizace kurzu:

Ak. sochař Zdeněk Malina

Obsah kurzu:

Náplní kurzu je nácvik některých praktických dovedností v oblasti dokumentace hmotných památek. Jedná se celek, který zahájí sled dalších kurzů zaměřených tímto směrem. V tomto úvodním kurzu získají účastníci především praktické i teoretické dovednosti dokumentačních postupů uskutečněných prostřednictvím kresby. Účastníci tak získají elementární představu o uplatnění perspektivy, praktické základy kresby apod. Materiálním výstupem pak budou ukázky nejzdařilejších studentských kreseb, které v kurzu vzniknou (viz Galerie). Tento kurz je zvláště doporučen studentům předmětu Dokumentace památek a Kulturně historická regionalistika.

Aktuální program kurzu LS 2007/2008 - pravidelná semináře proběhnou v těchto termínech 14.2., 28.2., 20.3., 3.4., 10.4., 17.4., 24.4., 15. 5. 2008
květen - udělení zápočtů na základě předchozí účasti a výsledků v kurzu.