CDDKD v médiích!

Jaro se na Centru pro dokumentaci a digitalizaci nese v duchu natáčení rozhovorů. Zaměstnance Centra oslovili mimo jiné i redaktoři z Českého rozhlasu Sever a z České televize.

Český rozhlas Sever se v rámci pořadu Planetárium zabýval antickými vázami uloženými v Podřipském muzeu v Roudnici nad Labem. O digitalizaci, na které ve spolupráci s Podřipským muzeem a Ústavem historických věd FF Univerzity Pardubice pracovalo Centrum pro dokumentaci, hovoří Tereza Šťastná. Od 27. minuty se například dozvíte o tom, jak vypadaly laboratorní podmínky v Podřipském muzeu, nebo jaký je rozdíl mezi dokumentací v podobě fotogrammetrie a laserového skenování.

https://sever.rozhlas.cz/pres-dva-tisice-let-stara-krasa-antickych-vaz-a-jejich-digitalizace-ve-dvou-i-8710800?fbclid=IwAR0e8aVcbjU1AF6RFvjpBUMbLy-5lJru3zLD3nM54RgXxhjcsYq5VzUYZno

Dokumentární série na ČT2 s názvem Skryté skvosty, kterou provází Jaroslav Plesl , se nyní přesunula do Ústeckého kraje, konkrétně na zámek Jezeří. Paní kastelánka Hana Krejčová Vás v tomto díle společně s Kamilem Podroužkem, zaměstnancem Centra dokumentace, provede i těmi částmi zámku, do kterých se návštěvník běžně nedostane. Centrum pro dokumentaci se již několik let aktivně zapojuje do záchrany zámku, jehož osud je neodmyslitelně spjatý s postupující těžbou hnědého uhlí. K záchraně kulturního dědictví Ústeckého kraje vychovává CDDKD i své studenty, kteří také místnosti zámku dobře znají. I jejich výsledky práce přispěli k lepšímu pochopení stavebního vývoje zámku Jezeří, který Kamil Podroužek prezentuje.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/13826669737-skryte-skvosty/421235100031002/