Sidebar

15
říj, út
41 Aktuality

pdf Výpůjční řád studovny

Kontakty

Tel.: +420 475 286 472

Otevírací doba

Semestr
PO - ČT 8:00 - 19:00
PÁ 8:00 - 13:30

Zkouškové období
PO - ČT 8:30 - 16:30
PÁ 8:30 - 14:00

Obecné informace

Hlavním cílem studovny je poskytovat studentům a akademickým pracovníkům (nejen) katedry podporu při jejich studiu, resp. vědecké a pedagogické práci. K naplnění tohoto cíle slouží především knižní fond (On-line katalog PF) obsahující téměř pět tisíc svazků z oblastí filosofie, politologie, ekonomie, religionistiky, sociologie, moderních dějin, estetiky, umění, didaktiky společenských věd, pedagogiky a práva. Zájemci mohou vybírat i z padesáti titulů odebíraných českých a zahraničních xls odborných časopisů. Knihy i časopisy lze studovat především prezenčním způsobem. Služba také ráda podá informace o zajímavých internetových odkazech, o práci s on-line databázemi a slovníky.
Studentům i vyučujícím je k dispozici přístup k pěti počítačům (se základním programovým vybavením a internetem) a multifunkční tiskárně (Tisk přes ISIC).  

Provoz studovny se řídí dle platného Knižního a Provozního řádu.

Studovna se také angažuje v dění univerzitním (pořádání filmových projekcí a odborných přednášek) i mimo univerzitním (podpora a spolupráce s ústeckou pobočkou filmového festivalu o lidských právech Jeden svět).

Nabízíme

xls nové tituly
- více než 4.500 knih z oboru filosofie, sociologie, ekonomie, práva, estetiky, religionistiky a politologie, každý měsíc další nové tituly
xls společenskovědní časopisy
- internet
- kopírování studijních materiálů, tisk a scan dokumentů
- klidné studijní prostředí