Sidebar

23
dub, st
31 Aktuality

Již pošesté vyhlašujeme open-call, kam mohou zájemci zasílat své náměty na krátký dokumentární film. V případě úspěchu nabízíme účast zdarma na serii seminářů a workshopů tvorby dokumentárního filmu. Letošní uzávěrka přihlášek je 25. 4. 2019. Workshopy a semináře se budou konat v Praze, Brně a Ústí nad Labem.
 

Dovolujeme si Vás pozvat na další diskusní večer 23. 4. od 17 hodin v DUUL,
 který je tentokrát v režii redakce Kulturního čtrnáctideníku A2.
Hosté: Zuzana Brodilová (psycholožka), Filip Vidimský (aktivista), Alžběta Medková
Moderátor: Lukáš Rychetský.

Diskutovat v zemi, kde zrovna nedávno zanikl poslední obsazený barák – jenž fungoval i jako sociální a kulturní centrum – o squattingu, se zdá být poněkud paradoxní. Zároveň to je ale možnost, jak s odstupem zhodnotit různé přístupy, strategie a taktiky, které v Česku vedly k okupování domů, ale následně vždy také k jejich následnému (a často násilnému) vyklizení. O čem vypovídají příběhy opuštěných – a na čas znovu oživených domů – , které ve velké většine v současnosti už zase opět chátrají?

Ve spolupráci se Společností pro estetiku a Platformou pro politiku a estetiku. https://www.facebook.com/platformapropolitikuaestetiku/

Studenti, kteří mají zájem se zúčastnit 19th Annual Meeting of the Collegium Politicum na téma "The Rule of People, the Rule of Law and the Role of Logos in the Public Sphere", které proběhne 24. - 25. 5. 2019 v Pardubicích, se mohou přihlásit u dr. Konrádové. Podrobnější informace najdete v přiloženém programu.
 
ZDE_program

Nadace Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových - individuální nadační příspěvky
 
CZEDUCON 2019
Informujeme o konání 2. ročníku Fóra mezinárodního vysokoškolského vzdělávání CZEDUCON, které se uskuteční 6. – 7. listopadu 2019 v Praze. Uzávěrka pro podávání návrhů je 1. 6. 2019.
 
Studentská konference na FSS MU v Brně
 
ZDE_leták
 

 
ZDE_pdf pozvánka
 
Jarní symposium a šesté číslo revue ERGOT na téma VÁLKA
 
Revue pro filosofii a společenské vědy ERGOT a Katedra politologie a filosofie Filosofické fakulty UJEP v Ústí nad Labem Vás zvou na symposium o filosofických a společensko-vědních aspektech války v jejích různých podobách. Symposium se koná 25. května 2019 v budově FF UJEP, Pasteurova 3544/1, v místnosti B 304 od 10 hodin. Zváni jsou učitelé, studenti, specialisté relevantních oborů i široká veřejnost. Přihlášky příspěvků (jméno účastníka, název příspěvku) přijímáme do 10. května 2019 na e-mailové adrese: ergot@post.cz. Příspěvky by neměly přesáhnout 20 minut. Příspěvky upravené podle pravidel, jež najdete na stránkách https://ergotsite.wordpress.com, a zaslané do konce června 2019 na adresu ergot@post.cz bude možno publikovat v tematickém čísle revue ERGOT, které vyjde koncem léta 2019. Podmínkou publikace není prezentace příspěvku na symposiu.
 
Za organizátory a redakční radu:
 
Petr Bláha a Hynek Tippelt