led, čt

Vážené kolegyně a kolegové, byl vyhlášen nový ročník celostátní soutěže studentských vědeckých prací (CSVK). Soutěžní práce pro školní kolo je možné podávat do 18. 1. 2019. Práce se odevzdávají elektronicky na adresu vilem.zabransky@ujep.cz a ve dvou tištěných kopiích dodaných na sekretariát Katedry historie FF UJEP. Následně dne 23. 1. od 14.30 v učebně A 218 proběhnou prezentace přihlášených prací, přičemž dvě nejlepší postoupí do celostátního kola. Celostátní kolo se následně uskuteční formou konference v dubnu.

Do soutěže se mohou přihlásit zájemci z řad studentů bakalářského či magisterského oboru. Přijímány jsou rovněž práce vycházející z kapitol obhájených BP nebo neobhájených DP, nikoliv však texty již publikované, resp. k vydání přijaté.

Soutěžní práce mohou mít rozsah maximálně 30 normostran (tj. 54 000 znaků celkem). Započítá se de nich jak hlavní text, tak poznámkový aparát. Soupis pramenů a literatury se do celkového počtu normostran nezapočítává, stejně jako přílohy ve formě tabulek, grafů, obrázků či edic textů. Práce musí být opatřena českým resumé v rozsahu max. 1 800 znaků.