dub, st

Vážené studentky, vážení studenti,
protože boj s coronavirem se bohužel ještě protáhne a naše škola zůstává zavřená mám pro Vás následující informace ohledně home learningu:

Kursy Dějiny NJO II:

Prosim, vypracujte postupně, každý týden jeden z těch mých Arbeitsblätter, co jsem Vám dal. Používejte jak Schlaglichter, tak i wikipedii a jiné zdroje. Myslím, že zde není problém a listy jsou pro home learning přínosné, nebo je zpracovávejte ve skupinkách, pomáhejte si!
Odpadají přednášky: Ale místo nich bych Vám chtěl doporučit ke čtení paměti Stefana Zweiga: "Die Welt von gestern". Je to takový pohled předního rakouského intelektuála židovského původu za svým životem na konci 19 a počátkem 20 století. Určitě budou se mnou naši vyučující literatury souhlasit,že i pro studium literatury velmi zajímavý! Tak tedy link:

Seminár k bakalářské práci:
Zde prosím studenty, aby se podívali do Stagu a prohlédli si práce jejich dřívějších kolegů a jsou zveřejněny i posudky. Můžete si zkusit nějakou práci, která odpovídá svým zaměřením Vaší práci pročíst a zkusit si napsat co se Vám líbilo a co ne, pak si přečtěte posudek.
Jedna skupina se mi ptala, na kterou práci si OBZVLÁŠŤ rád vzpomínám : Aleš Misař: Der Tod Karel Čapeks und seine Reflexion im deutschsprachigen kulturellen Bereich,
zde i posudky.

Přřípadně: Pospíšilová, Lenka: Das Jahr 1968 im Schaffen und im Leben von Karel Kryl und Wolf Biermann,

Česko-německé interkulturní vztahy:
Zde bych doporučoval, pokud máte číst Ferdinand Seibt: Deutschland und die Tschechen, nebo v čj překladu Německa a Češi. NKp na svých stranách otevřela všechny dosud nascanované knihy, i ty které jsou chráněny za normálních podmínek autorským zákonem, což je právě tato kniha! Musíte se přihlásot jako student VŠ a zaregistrovat, pak byste digitalizovanou knihu v Čj mohli číst.
Zde adresa na katalog:

Syntetický seminář:
zde nemohu nic víc, než apelovat, abyste se připravovali individuálně. Pokud je něco, co nenajdete jinde a máte nutkání to se mnou řešit, napište mi, prosím, e-mail.

Přeji tedy mnoho radosti při objevování a učení,
a zůstaňte zdraví!!
Mirek Němec