Filozofická fakulta UJEP

Filozofická fakulta
Univerzita J. E. Purkyně
v Ústí nad Labem

so24092016

Naposledy aktualizováno23. 9. 2016 14:20

 

Back Home KGER Menu KGER Aktuality a akce KGER

Nepřítomnost Mgr. Jehličkové

V týdnu od 26. - 30. 9. 2016 bude Mgr. Jehličková nepřítomna z důvodu zahraniční pracovní cesty.

 

Rozvrhy kombinovaného studia na ZS 2016/2017

_ZDE_ naleznete rozvrhy KS na ZS 2016/2017

POZOR změna kurzu ve 2. roč. Bc.!

Misto kuzru KGER/0931 Aktuální dění bude probíhat (ve stejnou dobu) kurz KGER/0941 Aktuální dění v NJO II. Zápis do tohoto kurzu proběhne přes hromadnou žádost o dodatečné zapsání do Stagu (žádost je k dispozici na studijním oddělení FF), kterou prosím se všemi jmény účastníků kurzu předajte co nejdříve v sekretariátu germanistiky k podpisu vedoucí katedry.   

 

PVK Praktický překladatelský seminář

Úvodní hodina se koná v pátek, 30. září 2016 v 10,30 hod. v učebně B 114.

Všichni zájemci jsou srdečně zváni!

Rozdělení studentů 1. ročníku kombinovaného studia (IKG) do skupin

Skupina A: Babjáková, Barešová, Beránková, Biedrawová, Bílý, Brožíková, Ceral, Ganická, Henkeová, Hesounová, Chmelová, Jaňovková, Kocmanová, Kratochvíl, Kriegerová, Kupková, Matějková, Mencl, Nacházelová, Pluskalová, Polesný, Rumlerová, Staňková, Šedá, Hubená (výuka v místnosti B 103)

Skupina B: Cvejnová, Šípalová, Štěpánková, Šumichrastová, Ungrová, Váchová, Vopěnková, Pecina, Kronusová, Fritscherová, Salov, Habichová, Henter, Bednářová, Brůžová, Fröhlich, Chládek, Kašparová, Kravcicová, Plichtová, Remešová, Sabo, Tomšů, Turková (výuka v místnosti B 203)

Případné výjimečné výměny bude možné provést ještě v první den výuky. JK

nepřítomnost doc. Bergerové

Ve dnech 19. 9. - 26. 9. 2016 bude doc. Bergerová nepřítomna z důvodu služební cesty.

Výuka kurzu VÝVOJ JAZYKA

Výuka kurzu VÝVOJ JAZYKA proběhne v prezenčním i v kombinovaném studiu blokově. Z tohoto důvodu se Vám ve STAGu neobjevuje rozvrh tohoto předmětu. Předpokládaný termín blokové výuky je počátek února. O přesném termínu budete včas informováni.

Pomoc při organizování konference KGER

Prosíme všechny studenty a studentky, kteří projevili zájem o pomoc katedře při organizování konference , aby sledovali email a reagovali pokud možno obratem. Finalizujeme týmy a budou se na vás obracet jednotliví vyučující, neotálejte prosím s odpovědí. Děkujeme za spolupráci!

Informační setkání pro 1. ročník prezenčního bakalářského studia

Informační setkání o všem, co potřebujete vědět již na začátku studia, se uskuteční v pondělí 26.9. v 10:00 v místnosti FF A 306. Jste srdečně zváni!

Povinně volitelné kurzy v ZS 2016/17

_ZDE_naleznete přehled PVK v ZS 2016/2017

Textová lingvistika a stylistika textu

Výuka kurzu TEXTOVÁ LINGVISTIKA A STYLISTIKA TEXTU (KGER/0854 + KGER/TLST, prezenční studium) pod vedením doc. Malé začne v pátek 7.10.2016.

 

Další termíny výuky tohoto kurzu v zimním semestru jsou: 21.10., 4.11., 18.11., 2.12. a 16.12.

Mimořádná nabídka literárního PVK s autorkou Milenou Odou v Praze !!! Účast na tomto workshopu bude uznána jako PVK KGER na 2 ECTS

Drazí přátelé, je to sice až v listopadu, ale čas běží, jak víme... :) 
Ráda bych Vás pozvala na můj seminář do Akademie Literárních novin. 
Kdo chce poznat trendy v současné německé literatuře má jedinečnou příležitost: Budu vyprávět a společně si budeme povídat o současné německé literatuře - přiblížím literární prostředi Berlína, povím, jak o svých kolezích, které znám osobně, potkávali a potkáváme se jako autoři, některé jsem překládala do českého jazyka, ale i vůbec o literatuře po r. 1989 v Německu, okrajově německy píšící literatuře celkově.  Těším se na Vás, pokud Vás to zaujme a zajímá, strávíme spolu intenzivní dva dny - a přímo v redakci Literárních novin. 
Přihlaste se na workshop v Akademii Literárních novin na webové stránce: ALN
Na téma: Současná německá literatura
So-Ne, 19.-20.11. 2016, 10 – 16 hod
Doba po sjednocení jak Německa, tak i otevření hranic bývalých komunistických zemí, otevřela zcela nová témata v literatuře. Jaký fenomén se začíná hlavně v Německu objevovat a má vliv na německou literaturu? Jaké jsou vlivy na německou literaturu z Východní Evropy a jaké z USA?
V další části semináře se představí nejvýznamnější tituly, které se za dané období objevily jak na německém, tak posléze i na českém knižním trhu. Jak německá literatura a vůbec město Berlín ovlivnilo i českou literaturu? Poskytneme základní orientaci v hlavní liních německy psané literatury a vydávaných titulů.
Seminář povede spisovatelka českého původu píšící německy a žijící dlouhodobě v Berlíně. Získala řadu ocenění a stipendií, a patří ke generaci „Migrační literatury“ v Německu.
Lektorka: Milena Oda
Narodila se v České republice, je úspěšnou německy píšící autorkou románů, povídek, esejů, divadelních her, poezie či scénářů. Žila 15 let v Berlíně, pobývá často v USA a v Egyptě, nyní žije v Praze. Je rovněž překladatelkou, režisérkou, herečkou a performerkou. Založila své vlastní nakladatelství v Los Angeles Bohemian Paradise Press.
Je držitelkou několika literárních cen a získala stipendia v zahraničí (Nominace na Ingeborg-Bachmann Preis, Iowa International Writers Workshop aj.). Pravidelně publikuje také v Literárních novinách

Jazyková kompetence II / Praktický jazyk II / zkouška - ústní část

Die mündlichen Prüfungen in den Fächern "Jazyková kompetence II" und "Praktický jazyk II" finden am 6.6. und 7.6.2016 statt. Die genauen Uhrzeiten finden Sie hier. Bitte seien Sie ca. 20 Minuten vor Ihrem Termin anwesend. Treffpunkt ist der Raum B-107.

Jazyková kompetence II / Praktický jazyk II: Ergebnisse des schriftlichen Prüfungsteils (30.5.2016)

Die Ergebnisse der schriftlichen Prüfung (Jazyková kompetence II / Praktický jazyk II) finden Sie hier.

Die Studierenden, die den schriftlichen Prüfungsteil bestanden haben, werden zur mündlichen Prüfung am 6.6.2016 (kombiniertes Studium) bzw. 7.6.2016 (Präsenzstudium) zugelassen. Bitte informieren Sie sich in den nächsten Tagen über den Ihnen zugeteilten Prüfungstermin. Sie sollten bereits 20 Minuten vor Beginn Ihrer Prüfung anwesend sein. Bei Terminschwierigkeiten setzen Sie sich bitte so bald wie möglich mit den verantwortlichen Lehrenden in Verbindung.

Studijní oddělení

Vedoucí studijního oddělení: Bc. Daniela Libichová

Studijní referentka: Mgr. Eva Grisová

Kontakty:

Tel.: 475 286 467
Tel.: 475 286 466
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Úřední hodiny:

viz. Studijní oddělení