Filozofická fakulta UJEP

Naposledy aktualizováno23. 2. 2017 10:48

Back Home KGER Menu KGER Aktuality a akce KGER

FILMABENDE: Barfuss

V pondělí 27. února od 16:30 v místnosti B 311 bude v rámci FILMABENDE promítán německý film Barfuss. Pozvánka ke stažení ZDE.

Premiéra scénického čtení A pak v Činoherním studiu

V pátek 24. 2. se od 19 hodin koná premiéra scénického čtení hry Wolframa Hölla "A pak": http://www.cinoherak.cz/repertoar/a-pak-scenicke-cteni/

Repríza pak ve stejný čas v pondělí 27. 2. Všichni jsou srdečně zváni.

Vstupenku je možné si rezervovat na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonních číslech +420 608 043 481

+420 474  336 238. Pro studenty a vyučující KGER je vstupné zdarma.

Syntetický seminář lingvistický - ZAČÁTEK V 16:00

Syntetický seminář lingvistický začíná již v 16:00 v učebně B 103 (viz STAG).

KH dr. Hrabcové v úterý 21.2.

V úterý 21.2. se KH dr. Hrabcové výjimečně konají pouze do 15:15. Náhradní termín lze domluvit e-mailem.

MORFOLOGIE II - ústní část zkoušky

Studenti prezenčního studia, kterým se ve STAGu dosud neobjevil výsledek písemné části zkoušky z Morfologie II, se mohou 7.3. v 15:00 dostavit na ústní část zkoušky. Případně lze e-mailem domluvit jiný termín. Ostatní se na svou práci mohou přijít podívat.

Sledujte změny v KH na LS 2016/2017

V konzultačních hodinách na LS 2016/2017 dochází ještě ke změnám, proto je prosím sledujte na stránkách KGER.

CeloFFakultní PVK

V následujících odkazech najdete přehled přenášekpdf v rámci CeloFFakultního PVK a podmínky zápočtupdf.

Bloková výuka v LS 2016/2017

Zde najdete bližší informace k výuce povinných kurzů realizovaných v LS 2016/2017 blokově doc. Týká se kurzů:

• Praktická rétorika KGER/0277
  • Obraz Čechů, Rakušanů a Němců v lit. od r. 1918  KGER/0850
  • Odborná exkurze SLUB  KGER/EXK
  • Stylistika a textová lingvistika KGER/0587 + KGER/0294
  • Vývoj jazyka KGER/0806

Aktualizované ROZVRHY KS LS 2016/2017

Aktualizované rozvrhy KSxls (ke změně došlo ve 2.roč. Bc.)

Upozornění! Jazykové dovednosti II - kód KGER/0600

Studenti, kteří plní Jazykové dovednosti II se starým kódem KGER/0600 se přihlásí k Mgr. Krovové na úterý 8.00-9.30, další výuku pak mají s A. Liebscher, M.A, a to ve středu, 10.00-11.30 v místnosti B 113. Z technických důvodů se tato výuka paní Liebscher nezobrazuje ve stagu.

Jazykové dovednosti 2, Jazykový soubor

Upozorňujeme studenty, kteří studují podle starších studijních plánů (s číselnými kódy), aby si nezapomněli zapsat Jazykové dovednnosti II (měly by se nabízet k zapsání s původním kódem, tj. KGER/0811, KGER/0600 nebo KGER/0506, případně příslušný číselný kód staršího kombinovaného studia), pokud je nemají splněné. Zároveň je třeba si zapsat předmět JAZYKOVÝ SOUBOR, který nemá rozvrh, je to pouze zkouška. Kódy jsou: KGER/0429 (kombinované studium), KGER/0509 (dvouobor), KGER/0291 (IKG). Pokud se vyskytnou potíže se zápisem, kontaktujte prosím Mgr. Krovovou.

Je nutné zápis předmětu Jazykový soubor vyřešit včas, abyste se pak mohli přihlásit na vypsané termíny! Pro úspěšné zvládnutí zkoušky doporučujeme chodit na Jazykové dovednosti II (i když je máte splněné), případně si alespoň v KH přijít prohlédnout neúspěšný test nebo se informovat o průběhu zkoušky. V mediotéce jsou též materiály k procvičení, které ještě během semestru budou doplněny.

Studující podle nových akreditací (kódy s písmenky: KGER/KJAD2, KGER/JAD2, KGER/2JAD2) skládají zkoušku v rámci tohoto předmětu a nemusejí si předmět zvlášť Jazykový soubor zapisovat.

PVK na LS 2016/2017

ZDExls naleznete povinně volitelné kurzy na letní semestr 2016/2017.

Studující, kterým se dané PVK nezobrazuje ve Stagu a mají zájem ho navštěvovat, si mohou nechat zvolený povinně volitelný kurz do Stagu zapsat na základě žádosti (viz formulář studijního oddělení) se souhlasem příslušného vyučujícího. Všechna nabízená PVK jsou realizována v segmentu B.

PVK "Průběžná pedagogická praxe" přípravuje cíleně na následnou "Souvislou pedagogickou praxi" realizovanou na konci letního semestru. Její absolvování před nástupem SPP by proto mělo být pevnou součástí Vašeho studijního plánu.

Nové publikace KGER !

Katedra germanistiky upozorňuje na nové publikace svých členů:

- jubilejní desáté číslo germanistikého časopisu  Aussiger Beiträge 10 (2016)

- Agnes Goldhahn: Tschechische und deutsche Wissenschaftssprache im Vergleich (Frank & Timme Verlag, 2017)

- Georg Schuppener: Sprache und germanischer Mythos im Rechtsextremismus (Hamouda, 2017)

Blokový seminář JIDIŠ - ÚVOD DO JAZYKA A KULTURY

Blokový seminář JIDIŠ - ÚVOD DO JAZYKA A KULTURY (KGER/0719), který se přesunul ze ZS do LS, se pod vedením dr. Marie Krappmannové uskuteční v pátek 28. dubna 2017 od 9:00. Předpokládaný konec: 15:30 (v závislosti na počtu a délce přestávek). O učebně budete informováni v průběhu semestru.

Zápočet PVK KGER/0937 Interkulturalita ve světě

Zápočet za PVK 0937 "Interkulturalita ve světě - konference", který byl spojen s organizační výpomocí při celosvětové konferenci 4.-6.10.2016, si můžete nechat zapsat do indexu (index zanechte buď v sekretariátě KGER nebo se zastavte v  LS v době KH u doc. Cornejo).

V sekretariátě KGER zároveň obdržíte také Potvrzení účasti jako pomocná studentká síla, které můžete dobře zúročit ve svém odborném kurikulu.

Katedra germanistiky ještě jednou děkuje za všestrannou pomoc při realizaci konference.

Studijní oddělení

Vedoucí studijního oddělení: Bc. Daniela Libichová