Filozofická fakulta UJEP

Naposledy aktualizováno24. 3. 2017 10:56

Back Home KGER Menu KGER Aktuality a akce KGER

Nové publikace KGER !

Katedra germanistiky upozorňuje na nové publikace svých členů:

- jubilejní desáté číslo germanistikého časopisu  Aussiger Beiträge 10 (2016)

- Agnes Goldhahn: Tschechische und deutsche Wissenschaftssprache im Vergleich (Frank & Timme Verlag, 2017)

- Georg Schuppener: Sprache und germanischer Mythos im Rechtsextremismus (Hamouda, 2017)

Mediální ohlasy:

Vyhlášení výběrového řízení Double degree s Univerzitou Bayreuth

Vážení studující 1. roč. Německá filologie v česko-německém interkulturním kontextu,

své přihlášky do výběrového řízení pro studium v rámci dvojitého diplomu s Univerzitou Bayreuth odevzdejte dle dispozic zreřejněných na stránkách katedry germanistiky do 27. března 2017. Ústní pohovor se bude konat v pondělí 10. dubna od 16 hod. v míst. B 217. Předpokladem je přiznání stipendia Erasmus+ na příští akademický rok. Bližší informace najdete ZDE.

doc. Renata Cornejo, koordinátorka programu

PVK Vědecké psaní teoreticky a prakticky

Milé studentky, milí studenti,

srdečně vás zveme na kurz Vědecké psaní teoreticky a prakticka, který povede naše kolegyně z univerzity v Hamburgu, Ruth Pappenhagen.

Kurz se uskuteční blokově a je přednostně určen pro studenty 3. ročníku bakalářského studia  a pro studenty navazujícího magisterského studia. V rámci kurzu můžete konzultovat i své seminární nebo závěrečné práce. Pokud by se někdo chtěl ještě připojit (dodatečný zápis je možný po dohodě na žádost), kontaktujte prosím buď Mgr. Krovovou Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  nebo přímo R. Pappenhagen, M.A. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Rozvrh kurzu:

21.3.  10-13 B114

22.3. 13-15 B114

23.3. 11-14 B103

Exkurze Dresden - Univerzitní knihovna TU Dresden (SLUB)

Milé studentky, milí studenti, ještě je možné se přihlásit na exkurzi do SLUB - univerzotní knihovny TU Dresden, která se koná 28. 3. 2017. Zájemci se mohou ještě 14. 3. 2017 hlásit u paní dr. Goldhahn. Podmínkou je platba zálohy 700 Kč. Požádáme o podporu z protředků na mezinárodní mobilitu a věříme, že vám budeme moci vyplatit část nákladů zpět.

Konzultační hodiny dr. Goldhahn B 107, úterý 9-10, 17-18.

Mgr. Růžičková nepřítomnost

Vážení studující,

v týdnu od 13.3. do 18.3. nejsem na katedře přítomna z důvodu čerpání dovolené.

Mgr. Růžičková

Nabídka odborné praxe

Centrum Bavaria-Bohemia nabízí odbornou praxi - stáž. Podrobnosti nalaznete zdepdf

Nabídka praktické stáže: Nadace Brücke/Most

Milé studentky, milí studenti,

naše spolupracující organizace, Nadace Brücke/Most v Drážďanech, kde již v minulosti studující z KGER úspěšně působili,  hledá uchazeče/uchazečky o Evropskou dobrovolnou službu (EDS, program Erasmus+) pro rok 2017/18. Podrobnosti naleznete v přiloženém letáku. Přihlášky je třeba posílat do konce března. Pokud by někdo chtěl využít program Erasmus+, obraťte se na Mgr. Krovovou. Bude se pravděpodobně vypisovat ještě druhé kolo.

Stáže v Evropském parlamentu

nabídka stáže ZDEpdf

UPOZORŇUJEME ALE, ŽE STÁŽ V EVROPSKÉM PARLAMENTU NELZE REALIZOVAT V RÁMCI PRAKTICKÉ STÁŽE ERASMUS+ (protože se jedná o instituci EU).

CeloFFakultní PVK

V následujících odkazech najdete přehled přenášekpdf v rámci CeloFFakultního PVK a podmínky zápočtupdf.

Bloková výuka v LS 2016/2017

Zde najdete bližší informace k výuce povinných kurzů realizovaných v LS 2016/2017 blokově doc. Týká se kurzů:

• Praktická rétorika KGER/0277
  • Obraz Čechů, Rakušanů a Němců v lit. od r. 1918  KGER/0850
  • Odborná exkurze SLUB  KGER/EXK
  • Stylistika a textová lingvistika KGER/0587 + KGER/0294
  • Vývoj jazyka KGER/0806

Aktualizované ROZVRHY KS LS 2016/2017

Aktualizované rozvrhy KSxls (ke změně došlo ve 2.roč. Bc.)

PVK na LS 2016/2017

ZDExls naleznete povinně volitelné kurzy na letní semestr 2016/2017.

Studující, kterým se dané PVK nezobrazuje ve Stagu a mají zájem ho navštěvovat, si mohou nechat zvolený povinně volitelný kurz do Stagu zapsat na základě žádosti (viz formulář studijního oddělení) se souhlasem příslušného vyučujícího. Všechna nabízená PVK jsou realizována v segmentu B.

PVK "Průběžná pedagogická praxe" přípravuje cíleně na následnou "Souvislou pedagogickou praxi" realizovanou na konci letního semestru. Její absolvování před nástupem SPP by proto mělo být pevnou součástí Vašeho studijního plánu.

Blokový seminář JIDIŠ - ÚVOD DO JAZYKA A KULTURY

Blokový seminář JIDIŠ - ÚVOD DO JAZYKA A KULTURY (KGER/0719), který se přesunul ze ZS do LS, se pod vedením dr. Marie Krappmannové uskuteční v pátek 28. dubna 2017 od 9:00. Předpokládaný konec: 15:30 (v závislosti na počtu a délce přestávek). O učebně budete informováni v průběhu semestru.

Studijní oddělení

Vedoucí studijního oddělení: Bc. Daniela Libichová