úno, čt

Vážení studující,

předmět "Vývojové tendence v současném NJ" (KGER/VTNJ a KGER/0855)  s prof. Schuppenerem se koná v následujících termínech:
PO 26.2. 12-17 hod.
ÚT 27.2.   12-18 hod.
ST 28.2.   8-15hod.
ČT 1.3.     8-10hod.

v učebně B217.

1. Prezentace v NJ (KCJ/W0025)
2. Příprava za zkoušky ÖSD (KCJ/W0021)*
3. Němčina v podnikové praxi (KCJ/W0008)

Bližší informace, včetně časů konání ZDE.

Zkousky z ÖSD doporučujeme pro odbornou praxi na jazykových školách či v soukromých firmách, které většinou vyžadují certifikát

Vážené studentky, vážení studenti, upozorňujeme, že bylo vyhlášeno výběrové řízení na studijní pobyty i praktické stáže ERASMUS + na ZS 2018/19. Bližší informace nalznete zde: http://ff.ujep.cz/ff/zahranici/2011-06-24-08-44-56/erasmus

Bližší informace se dozvíte v rámci celofakultního PVK, a to dne 21. 2. 2018 v 15.00 v místnosti A306, kde bude prezentován program ERASMUS+. Informace též podává fakultní koordinátorka ERASMUS+, Mgr. Jana Burdová, popř. koordinátorka na katedře germanistiky, Mgr. Eva Krovová.

Vážení studující,

i v letním semestru 2017/2018 vám nabízíme možnost podpory a doučování v rámci programu "Peer-Support". Doučování probíhá po předchozí domluvě s tutorkou a je pro studenty KGER zdarma. Bližší info naleznete ZDE

Vážení studující,

_ZDE_ naleznete aktuální tabulky pro výuku v kombinovaném studiu na LS 2017-2018.

Vážení studující,

výuka Syntetického semináře lingvistického v prezenčním studiu (KGER/SLG + KGER/2SLG) začne až ve středu 21. března. Výuka bude probíhat místo narozvrhovaného času 11:00-11:45 ve dvouhodinovém bloku, tj. 11:00-12:30. Tím tedy bude odučen kompletní stanovený počet hodin.

Děkujeme za pochopení.

Vážení studující,

rádi bychom Vás upozornili na aktuální stipendijní a grantové programy Česko-bavorské vysokoškolské agentury.

Na webové stránce www.btha.cz najdete v rubrikách "Stipendia" a "Granty" mj. následující programy, do kterých se mohou v roce 2018 zapojit i zájemci z ČR:

- stipendia na kurzy němčiny a letní školy v Bavorsku pro studenty, pedagogy a vědce z ČR (termín žádostí: 20.4.2018),

- program podpory česko-bavorských akademických projektů (konference, workshopy, letní a zimní školy, exkurze, příprava projektů - žadatelem musí být bavorská VŠ),
- program podpory studijních, přednáškových a vědeckých pobytů v České republice a v Bavorsku (žadatelem musí být bavorská VŠ).

Vážení studující,

konzultační hodiny katedry germanistiky nyní naleznete buď přímo na stránkách FF po pravé straně - "Adresář a konzultace", nebo na stránkách KGER v záložce "Personální složení".

Děkujeme za pochopení.

Zapiš se, kdo můžeš:

PVK Literární překladatelský seminář v LS 2018

(Prozatím) poslední šance na překládání současných německých her!

V semináři „překračujeme hranice“ nejen česko-německé, ale i mezioborové: u nás hru přeložíme, následně ji předvedou formou scénického čtení posluchači DAMU a JAMU.
Zkušenost k nezaplacení: realizace německého dramatu v českém prostředí, tvůrčí dílny společně s týmem Činoherního studia.

Studenti semináře se tak účastní tohoto projektu:

Pokud se přihlásí méně než 5 studentů, nebude seminář moci být otevřen a my budeme muset zrušit spolupráci s Činoherním klubem, což by byla škoda!

Podařilo se nám přeložit už šest (!) her současných autorů, všechny byly s velkým úspěchem uvedeny (ve formě scénického čtení) v Činoheráku i jinde. Texty jsou vtipné nebo aspoň dost neobvyklé... Za absolvování semináře dostanete 4 kredity, je určen pro bakalářskou i magisterskou úroveň. Mohou ho navštěvovat i ti, kdo v uplynulých semestrech již stejný kurz absolvovali - texty jsou totiž pokaždé jiné a my vítáme zkušenější překladatele. Seminář se bude konat v blocích - kolik jich bude a v jakých časech bychom se domluvili na první hodině podle vašich možností. Bloková výuka nám také umožní lepší spolupráci s týmem Činoheráku. Kromě nich přijede koncem února i autorka jedné z her, která by do našeho semináře také ráda přišla!  Čím více nás bude, tím rychleji text přeložíme a tím méně práce vyjde na jednotlivce! Letním semestrem naše tříletá spolupráce s Činoherákem končí, takže máme poslední šanci...
Těším se na vás,

Veronika Jičínská

Dětský domov Střekov hledá lektora kroužku německého jazyka v rámci projektu gramotnosti s dětskými domovy. Realizace ve školním roce 1x týdně, zahájení ihned, místo dd Střekov, žáci II. stupeň, skupina 3-5 žáků. Odměna z projektu formou DPP 200 Kč/hod, + 1 hod příprava, celkem 400 Kč/h.

Kontakt Libor Pacovsky / 725068909

Ausschreibung: Preis für hervorragende Masterarbeiten

Der interdisziplinäre Forschungsverbund „Grenze/n in nationalen und transnationalen Erinnerungskulturen zwischen Tschechien und Bayern“ schreibt drei Preisstipendien in Höhe von 1.000 Euro aus.

Ausgezeichnet werden sollen hervorragende Masterarbeiten, die an einem der am Forschungsverbund beteiligten Institute entstanden sind (u.a. Institut für Germanistik in Ústí nad Labem). In Frage kommende Arbeiten müssen im akademischen Jahr 2017/2018 verteidigt werden und eine für den Forschungsverbund relevante Fragestellung behandeln.

Vorschläge, die den Abstract der Arbeit sowie ihre Bewertung und das Erst- bzw. auch das Zweitgutachten enthalten sollen, können bis 31. September 2018 eingereicht werden bei Prof. Dr. Marek Nekula, dem Sprecher des Forschungsverbundes: marek.nekula@ur.de

Weitere Informationen finden Sie HIER.

Změna se týká studujících ve 3.roč. Bc. studia, 1. roč. NMgr. studia a 2. roč. NMgr. studia. Rozvrhy 1. a 2. roč. Bc. studia zůstávají beze změny. Aktualizované rozvrhy najdete _ZDE_
Děkuji za pochopení, Mgr. Jehličková

Vážení studující,

i v tomto semestru máte možnost podpory a pomoci od Vašich spolužáků.

Obraťte se na tutorky, které zodpoví i případné dotazy ohledně tutorií.

Podrobnější informace naleznete ZDE