Filozofická fakulta UJEP

Back Home CD Menu CD Aktuality CD Projekt Terra Sacra Incognita

Projekt Terra Sacra Incognita

Studentský grantový projekt SGS Terra Sacra Incognita probíhá již od roku 2015

Cílem grantu Terra Sacra Incognita je dokumentace hmotných historických pramenů na katastrálním území Konojedy a Zahořany nedestruktivní dokumentační metodou za použití vybavení Centra pro dokumentaci a digitalizaci kulturního dědictví. V roce 2015 byly v projektu identifikovány ohrožené památky v obcích Konojedy a Zahořany a začalo se s dokumentačními pracemi v Konojedech. V následujícím roce proběhla i dokumentace objektů v Zahořanech, kde se bude pokračovat i v letošním roce. V rámci tohoto projektu spolupracují studenti s pedagogy nejen v rámci odborných studentských praxí, ale také v rámci seminářů během celého roku. Rokem 2017 studentský grantový projekt končí a jeho výsledky budou vyhodnoceny v elektronickém katalogu, který doplní výstava s doprovodným odborným workshopem.

Studijní oddělení

Vedoucí studijního oddělení: Bc. Daniela Libichová