Filozofická fakulta UJEP

Naposledy aktualizováno19. 7. 2017 09:25

Back Home Novinky Spolek studentů historických věd FF UJEP

Spolek studentů historických věd FF UJEP

Spolek studentů historických věd FF UJEP, též zvaný AXON, je historickým spolkem, který si klade za cíl shromažďovat všechny studenty a zájemce o historii a nabízet jim různé možnosti dalšího rozvíjení svých znalostí a zkušeností.

Spolek byl zřízen díky snahám a času Bc. Michala Jirmana, Bc. Michaely Caskové a Bc. et MSc. Martina Černého, kteří přípravami a svými snahami vytvořili ideální prostor k jeho založení. Žádost byla podána na konci roku 2016 a Krajský soud Ústí nad Labem ji přijal a spolek zaregistroval v prosinci téhož roku. Alternativní název AXON byl zvolen, aby korespondoval s univerzitou, kde spolek vznikl. Axon je totiž výpň neuronů a její existenci vypátral právě Jan Evangelista Purkyně.

doc přihláška

pdf tisková zpráva