lis, út

Studentský grantový projekt SGS Terra Sacra Incognita probíhá již od roku 2015

Cílem grantu Terra Sacra Incognita je dokumentace hmotných historických pramenů na katastrálním území Konojedy a Zahořany nedestruktivní dokumentační metodou za použití vybavení Centra pro dokumentaci a digitalizaci kulturního dědictví. V roce 2015 byly v projektu identifikovány ohrožené památky v obcích Konojedy a Zahořany a začalo se s dokumentačními pracemi v Konojedech. V následujícím roce proběhla i dokumentace objektů v Zahořanech, kde se bude pokračovat i v letošním roce. V rámci tohoto projektu spolupracují studenti s pedagogy nejen v rámci odborných studentských praxí, ale také v rámci seminářů během celého roku. Rokem 2017 studentský grantový projekt končí a jeho výsledky budou vyhodnoceny v elektronickém katalogu, který doplní výstava s doprovodným odborným workshopem.