Sidebar

25
zář, po
19 Aktuality

Nedávno nám přišel na oddělení pro vědu email, který nás velmi potěšil a který se souhlasem autorky zveřejňujeme bez jakýchkoli úprav kvůli autenticitě.

Tak se po čase znovu ozývám. V prvé řadě jsem Vám chtěla dát na vědomí, že stáž v USA na Miami University v Oxfordu je to vůbec nejlepší, co jsem během svých mnoha let v zahraničí kdy prožila. Vřele bych takový výjezd doporučila každému studentovi...  Pro mě to je absolutní restart po částečném vyhoření u dokončování disertace, a v tuto chvíli jsem už dostatečně připravená na to, abych po svém návratu dokončila těch vskutku pár posledních stran, které se mi jevily jako nedosažitelné.

V příloze posílám fotky. Učím tu v němčině, v angličtině, působím v podstatě hned na třech katedrách, na germanistice, historii a politologii. Pracovně je to velmi náročné, ale zkušenosti, které si odtud odvezu už mi nikdo nikdy nevezme...

Za druhé, jelikož jsem se zde konečně začala soustředit na jiné věci mimo disertaci, které se týkají mého dalšího rozvoje, našla jsem jednu letní školu, na kterou bych se ráda přihlásila: ComFas Summer School on Fascism, Antisemitism and the Holocaust: Theory, Methodology, and Case Studies Chtěla jsem se ale zeptat, zdali byste mě v případě, že mě vyberou, finančně nepodpořili.

Spaní budu mít zajištěné. Můj manžel v té době v Rijece bude bydlet, protože zde na Institute for Advanced Studies dostal tříměsíční fellowship. V dalších dvou přílohách posílám údaje potřebné pro přihlášku, které jsem právě dokončila, abyste měli představu, jak se tam budu prezentovat apod.

Děkuji za Váš čas a přeji krásné dny.

Se srdečným pozdravem

Vlasta Kordová

PS: Pracuji na přislíbené publikaci do SCOPUS....než odsud odjedu, odešlu článek do vyhlídnutého žurnálu a uvidíme, jak to dopadne. Dokončuji také další esej do EUROZINE, tam uvidíme, jestli to příjmou...