pro, ne

Prestižní Chlumeckou literární cenu Jaroslava Golla za rok 2018 získal student Filozofické fakulty UJEP Lukáš Sláma. Cena se předávala v Chlumci nad Cidlinou, tedy v rodném městě Jaroslava Golla.

Cenu předával Klub autorů literatury faktu s čestným předsedou panem PhDr. Karlem Richterem CSc. Druhého místa dosáhl článkem Jan de La Croon (1600 - 1665), který byl v upravené formě publikovaný v populárně naučném Přísně tajné! 4/2017. Odborná podoba bude publikována ve sborníku z mezinárodní konference v Poznani. O vztahu Croona a výstavby pražského opevnění vyjde článek ve sborníku z letošní Documenta Pragensia.

„Rád bych poděkoval jednak fakultě za exkluzivní badatelské podmínky, ale zvláště panu profesorovi Fukalovi za inspirativní vedení práce a výpomoc v těžkých chvílích.“ (Lukáš Sláma)

Adresář a konzultační hodiny

Harmonogram FF UJEP