Sidebar

15
čec, st
31 Aktuality

Ve středu 13. listopadu 2019 vrcholily Sametové oslavy. V souboru akcí si univerzita společně s dalšími ústeckými institucemi připomněla 30 let od sametové revoluce v Ústí nad Labem, listopadové události roku 1939 a také oslavila Mezinárodní den studentstva.

Již dopoledne dorazili na Filozofickou fakultu UJEP studenti Gymnázia Teplice a v rámci akce Jeden den na FF si připomněli události roku 1989. Navštívili jednotlivá pracoviště a viděli ukázky práce s technikou Centra dokumentace a digitalizace kulturního dědictví FF UJEP.

Odpoledne po skončení slavnostního shromáždění Akademické obce UJEP byl před FF UJEP odhalen památník Václava Sedláčka, ústeckého mladíka, který byl zastřelen během protinacistických demonstrací 28. října 1939 v Praze.

Vzpomínkový akt pokračoval studentským průvodem na Mírové náměstí. Sametový průvod rekonstruoval trasu původního průvodu z roku 1989, který vyšel od Kolejí UJEP a dorazil do Činoherního studia. Po 30 letech tak vyrazil průvod také od Kolejí UJEP a z kampusu UJEP a došel na Mírové náměstí, kde proběhla tematická videoprojekce a scénické čtení herců z Činoherního studia.