Sidebar

2
čec, čt
33 Aktuality

Dne 30. 10. 2019 se ve foyer Filozofické fakulty UJEP pořádala vernisáž historické výstavy „Třicet let (1989-2019)“, jež připomněla události roku 1989 na Ústecku. Výstavu je možné si prohlédnout až do konce listopadu 2019.

Vernisáž výstavy, která volně navazovala na odpolední besedu České televize a na jejíž přípravě se podílel také ředitel Archivu města Ústí nad Labem Petr Karlíček a doktorandka katedry historie FF UJEP Markéta Brožová, přilákala několik desítek návštěvníků. Výstavní projekt byl podpořen Statutárním městem Ústí nad Labem, a tak při jeho představení promluvil také náměstek primátora Tomáš Vlach. Jaká byla příprava výstavy přiblížil dr. Karlíček i prof. Hrubá. Vše bylo zakončeno pozváním na další akce Sametových oslav.

„Výstava přibližuje nejvýznamnější události přelomových let 1989-1990 v Ústí nad Labem a severočeském regionu, a to v kontextu československých i světových událostí. Představí dobové dokumenty a fotografie, které budou jistě zajímavé pro pamětníky, ale také pro studenty a mladé lidi, kterým je tato výstava především určena. Plánujeme její prezentaci nejen v Ústí nad Labem, ale také na gymnáziích v regionu, kde ji doprovodí speciální školní program. Jsem velmi ráda, že se díky podpoře Grantové agentury UJEP a města Ústí nad Labem tato výstava mohla realizovat,“ dodává M. Hrubá.