lis, út

V pátek 26. 10. 2018 se skupina 10 studentů z PF a FF UJEP podílela na programu krajských oslav 100 výročí vzniku samostatného československého státu na Zahradě Čech v Litoměřicích.

Připraven byl pestrý program a v jednotlivých výstavních pavilonech bylo k vidění kolem 200 komparzistů, kteří se podobně jako naši studenti pohybovali po Zahradě Čech v prvorepublikových kostýmech. Jejich úkol byl prostý. Ujmout se provádění tříd dětí ze středních či základních škol, které se přijeli na oslavy podívat. Bylo možné vyfotit se s Masarykem, pozorovat rozverné děti hrající si v kuchyni chudších či smetánku užívající si vánoční podvečer v salónku. V celém areálu pak probíhaly řemeslné trhy a ti otrlejší zabrousili i do špitálu nebo do pánského klubu. Zájemci si mohli také prohlédnout putovní výstavu našich doktorandů „Rok 1918 na Ústecku“.

Adresář a konzultační hodiny

Přehled přednášek