Sidebar

1
dub, ne
35 Aktuality

Filozofická fakulta si připravila doprovodný program k 21. ročníku divadelního festivalu KULT, který se konal od 10. do 20. října 2018. Akce byly tematicky přiřazeny k jednotlivým vystoupením divadelních souborů.

Hned na úvod festivalu byla veřejnost přizvána k účasti na komentované prohlídce muzejníka Martina Krska a architekta Matěje Párala. Společně provedli skupinku zájemců po krásách industriálních Předlic při Předlickém industriálním safari. Vyprávěli o historii jednotlivých budov a průmyslových areálů v ulici Za Válcovnou a dále v Jateční ulici směrem k areálu Severočeské armaturky. Tam probíhalo vystoupení s obřími loutkami, Industriální safari, v podání DAMU.

O tom, jak to bylo s Tíhou (ne)bytí v Protektorátu, posluchače upoutala novinářka a doktorandka FF UJEP, Mirka Salavová, když vtipnou cestou vyprávěla zážitky svých předků z období druhé světové války. Protektorátní tematika byla propojením s divadelním představením Pornografie v podání Činoherního studia.

Daniel Kroupa s jeho hosty Jakubem Jandou a Štěpánem Černouškem besedovali o současných i minulých mezinárodních vztazích k Rusku. Beseda se pojila s představením Vražda krále Gonzaga, které sehrálo Dejvické divadlo o otrávení a smrti agenta KGB a FSB Alexandra Litviněnka.

K představení Nora, které předvedlo Divadlo pod Palmovkou, byla připravena přednáška Ženy v současné české politice. Petr Bláha přiblížil, že ženy v politice jsou stále považovány za nejvýraznější menšinu nebo jak moc se v české politice angažují.

Věříme, že se podaří připravit doprovodný program i k dalšímu ročníku festivalu KULT. Těšíme se na Vás příští podzim.

Fotografie z přednášek najdete ve fakultní fotogalerii.

Přehled přednášek LS 2022/2023

Pro zájemce o studium

Hlasujte

Adresář a konzultační hodiny

Hlasujte

Harmonogram FF UJEP

Studijní brožura

E-learning Moodle

Portál IS/STAG

Hlasujte

Virtuální prohlídka FF UJEP

Hlasujte

Konferenční portál KonFFer