Sidebar

2
čec, čt
33 Aktuality

Dne 16. 10. 2018 se od 8 do 18 hodin konal v Žatci otevřený pracovní workshop projektu NAKI II DG16P02B021 „Dokumentace historických staveb sloužících pro zpracování chmele“, na němž se podílejí NPÚ ÚOP Ústí nad Labem a Filozofická fakulta UJEP.

Součástí otevřeného pracovního workshopu byly příspěvky řešitelů a členů autorského kolektivu na téma „Efektivní terénní průzkum a dokumentace historických staveb projektu“. Proběhla také prezentace dosavadních výsledků práce projektu.

Druhá část workshopu se realizovala přímo v terénu. V rámci exkurze účastníci navštívili nejstarší chmelnice v katastru obce Staňkovice, objekt sušárny anglického typu u statku č. p. 7 v Rybňanech a barokní objekt sušárny u zámku Stekník. Na těchto rozdílných typech staveb byly diskutovány doporučené praktiky a postupy terénního průzkumu a stavební dokumentace.

Workshop doprovodil video příspěvek „Sušárna Tuchořice – o původním sušení ve hvozdové sušárně“ a výstava podpořená Ústeckým krajem „Nejlepší chmel rodí česká země“.

Otevřeného pracovního workshopu se účastnil nejen tým projektu, ale také odborná veřejnostz řad GŘ NPÚ, MÚ Žatec, Chmelařskéhoinstitutu Žatec, Chrámu chmele a piva Žatec, Muzea Žatec a zastoupení byli majitelé sušáren a studenti FF UJEP.